Vai Facebook izplata sifilisu, veicina pašnāvības un rada kompleksus?

Jau iepriekš vairākkārt bija izskanējuši dažādu ASV iestāžu satraukumu pilni pārmetumi pret Facebook. Sociālais portāls tika apvainots noziegumu veicināšanā (līdzīgi kā tas ir bijis ar draugiem.lv Latvijā). Tagad šis portāls ir satraucis arī britus. Kāda Lielbritānijas veselības centra profesors apvaino šo mājas lapu sifilisa izplatības veicināšanā.

Facebook.com pārstāvji ir neizpratnē, kā ir iespējams viņus vainot STS izplatīšanā, bet profesors Peter Kelly apgalvo, ka portāls veicina cilvēku iepazīšanos, gadījuma sakarus un vienas nakts attiecības, kuras nereti beidzas ar inficēšanos ar STS. Facebook.com sabiedrisko attiecību speciālists teica: “ Kā jau vairāk kā 400 miljoni Facebook lietotāju zina, tad mūsu mājas lapa nav vieta, kur meklēt gadījuma seksu – šī ir vieta draugiem, ģimenes locekļiem un kolēģiem, kur kontaktēties un dalīties ar informāciju.”

Facebook tiek vainots arī daudzās citās sabiedrības nelaimēs.

Juristi vaino Facebook par laulību šķiršanās veicināšanu, jo veco draugu atrašana un jauno iegūšana veicina krāpšanu un nereti noved pie šķiršanās.

Lielbritānijas Katoļu baznīcas galva – arhibīskaps Vincent Nichols vaino šo portālu bērnu pašnāvību veicināšanā. Jo draudzība portālā tiek uzskatīta par preci, kā rezultātā šīs draudzības nav gana noturīgas un daudziem bērniem ir grūti pieņemt izjukušās draudzības.

Portāls tiek vainots arī valodas piesārņošanā un vēsturisko britu vārdu iznīcināšanā, jo bērni un pusaudži komunicējas ar citiem pusaudžiem interneta valodā un nesarunājas vairs tik daudz ar vecākām paaudzēm, kas stiprina valodas mantojuma noturību.

Protams, portāls (līdzīgi kā datorspēles) notur bērnus arī ilgāk pie datora un tas viņiem rada dažādas veselības problēmas.

Portāls tiek vainots arī kompleksu radīšanā. Miljoniem Facebook lietotāju atzīst, ka tie izvairās augšupielādēt savas fotogrāfijas un noņem savus vārdus no citu lietotāju ievietotajiem attēliem, jo tie fotogrāfijās izskatās pārāk resni, veci vai neglīti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us