Sociālie tīkli, iespējams, ir kļuvuši par galveno saziņas kanālu – šeit mēs glabājam ne tikai fotogrāfijas, bet arī citus ārkārtīgi svarīgus personas datus. Bet ja nu tu vairs netiec klāt savam Facebook, Instagram vai Gmail saturam? Nekādu problēmu – ja aizmirsi paroli, tās atkopšana patiesībā ir ļoti vienkāršāka.
Ja tavā kontā uzdarbojas krāpnieki, vai ierīce ir pazaudēta, visa šī informācija pēkšņi var kļūt nepieejama. Kā atgūt piekļuvi visbiežāk izmantotajiem sociālajiem tīkliem un tajos glabātajiem datiem?
Pieteikšanās datus var zaudēt ne tikai pazaudējot savu ierīci, bet arī vienkārši tos aizmirstot. Tāpēc ir pieejami daži vienkārši veidi, kā atgūt kontu pieejas datus, pārbaudot savu identitāti vai izmantojot citas ierīces.
Lai atgūtu kontu, būs vajadzīga piekļuve savam e-pastam vai tālruņa numuram, ar kuru reģistrējies. Vispirms Facebook pieteikšanās ekrānā noklikšķini uz “Forgot Password?” (“Aizmirsāt Paroli?”). Pēc sava e-pasta adreses vai tālruņa numura ievadīšanas, saņemsi unikālu kodu, kas būs jāievada zemāk redzamajā lodziņā. Ja tev nav piekļuves savam e-pastam vai tālrunim, diemžēl šādā veidā nevarēsi atgūt piekļuvi savam Facebook kontam.
Labā ziņa ir tā, ka vari arī atjaunot savu kontu ar drauga palīdzību: palūdz draugam atvērt tavu kontu, izmantojot savu kontu, un noklikšķināt uz trim punktiem blakus opcijai “Message” (“Ziņojums”). Šeit viņam būs jāizvēlas “Find support or report” (“Atrast atbalstu vai ziņot”) un jānoklikšķina uz “Something else” (“Cits”) un “Recover this account” (“Atkopt šo kontu”) . Tālāk tev būs jāievada sava e-pasta adrese vai tālruņa numuru, uz kuru saņemsi autentifikācijas kodu. Pēc tā ievadīšanas atkopšanas veidlapā būs jāievada arī jauna parole. Visbeidzot, tev būs jāizvēlas, vai vēlies izrakstīties no visām ierīcēm. Šī ir ļoti noderīga funkcija, ja uzskati, ka tavs konts ir uzlauzts.
Platformai ir uzlabotas konta atkopšanas iespējas, kas pieejamas no mobilās lietotnes. Ja aizmirsi savu Instagaram paroli, to varēsi atgūt pat tad, ja tev nav piekļuves reģistrācijas e-pastam vai tālruņa numuram. Vispirms noklikšķini uz “Need more help?” (“Vai nepieciešama papildu palīdzība?”) — šeit atradīsi konta atkopšanas iespējas. Izvēlies sev piemērotāko un noteikti aizpildi “Any additional details?” (“Jebkura papildu informācija?”) lauciņu ar svarīgo informāciju. Jo detalizētāk raksturosi savu situāciju, jo vieglāk Instagram būs atgūt tavu kontu.
Vari arī atiestatīt konta paroli no Instagram datora versijas – pieteikšanās lapā noklikšķini uz teksta “Forgot” (“Aizmirsu”) paroles lauka labajā pusē. Uznirstošajā ekrānā ievadi savu e-pasta adresi, tālruņa numuru vai lietotājvārdu. Pēc šīs darbības saņemsi paroles atiestatīšanas saiti. Izpildi ekrānā redzamos norādījumus, lai mainītu paroli un pieteiktos atpakaļ savā kontā.
Google/Gmail
Lai atgūtu savu kontu, dodies uz vietni https://accounts.google.com/signin/recovery un ievadi tur savu e-pasta adresi. Noklikšķini uz “Forgot Password” (“Aizmirsi paroli?”) un ievadi tur savu tālruņa numuru vai vārdu, pēc tam noklikšķini uz “Next” (“Tālāk”). Ja savam kontam esi pievienojis citu e-pasta adresi vai savu tālruņa numuru, tajā saņemsi pārbaudes kodu, kas būs jāievada, lai apstiprinātu savu identitāti. Ja vēl neesi to izdarījis, tev būs jāatbild uz dažiem jautājumiem, kurus izvēlējies, pirmo reizi izveidojot kontu. Visbeidzot, Google lūgs tev izveidot jaunu spēcīgu paroli savam kontam.
Ja tālrunis ir pazaudēts vai nozagts, vispirms deaktivizē savu kontu pazaudētajā ierīcē. To var izdarīt, bloķējot SIM karti — tas jādara, sazinoties ar savu tīkla pakalpojumu sniedzēju (LMT, Tele2, Bite). Tas neļaus nevienam citam ierīces lietotājam skatīt vai izmantot lietojumprogrammas tavā vārdā. Citā tālrunī aktivizē savu WhatsApp kontu, izmantojot jaunu SIM karti ar veco tālruņa numuru, un atjauno datus no dublējumkopijām. To var izdarīt 30 dienu laikā – ja to neizdarīs šajā laikā, tavi dati tiks automātiski dzēsti.
Salūzis tālruņa ekrāns? Uzzini, kā pašam nomainīt tālruņa ekrānu
- Kā ierakstīt zvanus savā tālrunī?
- Kā parūpēties par viedierīci gada aukstajā laikā?
- Jo vairāk ierīču ir pievienots tīklam, jo vairāk drošības risku: ko darīt, lai tos mazinātu?
- Spiegošanas ierīces: kā vislabāk izspiegot kādu?
- Vai uztraucies par to, ka viedtālrunis izseko tavu atrašanās vietu? Vai to maz ir iespējams izslēgt?
One Response
Esmu mēģinājis atgūt savu Facebook kontu bet nevaru nekā.ko darīt kam ziņot?