Vācu zinātnieki uzlabo litija akumulatorus – tagad tie vairs neaizdegsies!

Pēc nesenajiem atgadījumiem ar vairāku ražotāju klēpjdatoriem un arī iPod atskaņotājiem, kuru akumulatori vienkārši aizdegās vai uzsprāga, ne viens vien aizdomājies – cik tad īsti drošs ir tālrunis, ko turu bikšu kabatā, klēpjdators, ko turu klēpī, vai jebkura cita ierīce. Vācieši šai sāpei radījuši risinājumu – litija jonu akumulatoru, kas neaizdegas.

Litija jonu akumulatori paši par sevi ir nestabilāki par citiem akumulatoru tipiem, kā arī, tiem ir lielākas pārkaršanas iespējas. Tajos esošie organiskie elektrolīti var sadegt un aizsvilties liesmās, jo tie veidoti no nedrošiem materiāliem un dažkārt nav pietiekami aizsargāti. Fraunhofera Institūta (Fraunhofer Institute) pētnieki raduši risinājumu problēmai, kas pērn milzu apmēros lika atsaukt Sony ražotās baterijas: „Mums ir izdevies aizstāt degošos organiskos elektrolītus pret polimēriem, kas saglabā savu formu un nedeg,” sacījis izpētes grupas vadītājs Kai-Kristians Mollers (Kai-Christian Moller).

[img]/images/upload/boomlappie.jpg[/img]

Viens no pirmajiem klēpjdatoriem, kas ievadīja
Sony akumulatoru neveiksmju sēriju

Kā pavēstījis K.Mollers, šāda enerģijas avota uzbūve ne tikai uzlabo tās aizsardzību pret aizdegšanos, bet arī pret ķīmiskiem apdegumiem, kas var rasties, saskaroties ar kādu no akumulatora komponentiem – jaunā tipa akumulatori vairāk vai mazāk ir viengabalaina masa bez iespējas no tās kaut ko izdabūt ārā.

[img]/images/upload/dell_batt_1.jpg[/img]
Šāds jaunievedums akumulatoru jomā noteikti tikai atvieglotu mūsu dzīvi, jo šādas baterijas ir gan TV pultīs vai videospēļu sistēmās, gan daudzkārt komplicētāku ierīču barošanas sistēmās. Līdz šim litija jonu akumulatoru lauciņš bija iespaidots tikai „vairāk ir labāk” ieceres ietvaros – palielināta ietilpība, paātrināta uzlāde un citi sīkumi, kas, saprotams, paaugstinājuši aizdegšanās risku.

[img]/images/upload/IBM_batt_1.jpg[/img]
Pirmais strādājošais prototips tiks demonstrēts jau šī mēneša laikā Vācijā, taču līdz nonākšanai pie patērētāja ir jāizdara vēl daudz. Zinātnieki cer, ka šādi akumulatori savu klientu loku varētu sākt iegūt triju līdz piecu gadu laikā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us