Vācijas IT kompānija programmēšanā iesaistīs cilvēkus ar autismu

Vācijas informācijas tehnoloģiju kompānija SAP paziņojusi par iniciatīvu programmēšanas darbā iesaistīt simtiem cilvēku ar autismu, kuriem ir unikāls talants darbam ar informācijas tehnoloģijām.

Uzņēmums plāno līdz 2020.gadam panākt, lai no SAP vairākās valstīs strādājošajiem 65 000 darbiniekiem 1% būtu cilvēki ar autismu, kas atspoguļotu šādu cilvēku proporciju pasaules populācijā.

Autisms ir sarežģīti traucējumi, kas ietekmē cilvēka smadzeņu darbību. Tie ietekmē indivīda sociālās un komunikācijas iemaņas. Tomēr daļai no cilvēkiem ar autisma spektra traucējumiem ir ļoti augsti attīstīts intelekts un īpaša spēja koncentrēties un saskatīt sīkas detaļas.

SAP izpilddirektore Luīza Delgado norādīja, ka “pieņemot darbā cilvēkus, kas domā savādāk un līdz ar to veicina novitāti, SAP spēs stāties pretī 21.gadsimta izaicinājumiem”.

SAP savā birojā Indijā un Īrijā jau pieņēmusi darbā sešus cilvēkus ar autismu, kas strādā kā datorprogrammu izmēģinātāji.

Pilotprojekts izrādījies veiksmīgs, ļaujot uzņēmumam palielināt produktivitāti, tāpēc SAP plāno arī citās valstīs pieņemt darbā cilvēkus ar autisma spektra traucējumiem.

“Pilotprojektā mēs redzējām, ka cilvēkiem ar autismu ir fantastiskas spējas IT jomā, datorprogrammu izstrādē, pārbaudē un kvalitātes novērtēšanā. Mēs atklājām, ka viņi var koncentrēties uz noteiktām lietām un ļoti tiecas atrast kļūdas,” skaidroja SAP pārstāvis Hilmars Šeps.

Šie darbinieki arī spēja vienkāršot sarežģītas un komplicētas problēmas.

“Ja tu strādā ar viedtālruņu lietotnēm, jākoncentrējas uz vienkārši lietojamu saskarni, lai ar vienu vai diviem pieskārieniem panāktu rezultātu,” skaidroja Šeps. Cilvēkiem ar autismu tā ir svarīga ikdienas izdzīvošanas prasme, lai vienkāršotu apkārtējās pasaules sarežģītību.

“Tas ir viņu dabā, jo citādi pasaule pār viņiem sagrūs,” piebilda Šeps.

Pilotprojekta realizēšanā SAP sadarbojās ar konsultāciju biroju “Specialisterne”, kas specializējies cilvēku ar autisma iesaistīšanu uz tehnoloģijām orientētās darba vietās. Pēc veiksmīgā pilotprojekta SAP šogad uzsāks plašu darbinieku pieņemšanas kampaņu ASV, Kanādā un Vācijā.

Kā liecina zinātniski pētījumi, daudzu cilvēku ar autismu uztveres un spriešanas spējas ir krietni augstākas nekā vidusmēra cilvēkiem. Monreālas universitātes pētnieki norāda, ka dažos noteiktos kontekstos autisms uzskatāms par priekšrocību.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us