Vācieši uzsver lāzerptinteru kaitīgumu

Pirms gada Austrālijas zinātnieki nāca klajā ar pētījumu, ka mums tik ierastie lāzerprinteri nebūt nav nekaitīgi. Vācu pētījumu kompānija Fraunhofer-Gesellschaft nupat kā pabeigusi savus pētījumus, kuros noskaidrots – drukāšanas laikā printeris izdala dažādas organiskas vielas, silikona eļļas, parafīnu un sīkas sīkas daļiņas, kuras var radīt veselības traucējumus.

Daudzi noteikti pamanījuši, ka gaisā virmo dīvaina smarža, kad tiek darbināts lāzerprinteris. Vācieši noskaidrojuši, ka tā ir kaitīga viela – ozons -, kuras koncentrācija ir apmēram viens atoms uz miljardu. Ilgtermiņā tas var izraisīt acu, deguna, kakla un plaušu iekaisumu. Jāpiezīmē, ka austrāliešu veiktajā pētījumā jau noskaidroja, ka printera izsviesto daļiņu elpošana ir salīdzināma ar cigarešu elpošanas sekām.

Fraunhofer-Gesellschaft veiktajā eksperimentā noskaidrots, ka arī drukas ierīces bez tonera kasetnes, piemēram faksa aparāti (drukāšana ar karstuma palīdzību), gaisā izdala dažādas ķimikālijas – silikona eļļas un parafīnus. Tiesa, nedz silikona eļļa, nedz parafīni šādā formā nav bīstami.

Plašāka informācija:
[url=http://www.fraunhofer.de/EN/press/pi/2008/12/ResearchNews122008Topic3.jsp]Fraunhofer-Gesellschaft[/url]
[url=http://www.medicalnewstoday.com/articles/78455.php]Pērnā gada pētījums[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us