Uzziņu dienests 1188 piedāvā panorāmas karti Rīgas ielām(+ foto reportāža)

Dažkārt aiz gara laika vai aiz ziņkārības var apskatīties [url=http://datuve/raksts/3282/Beidzot_gatavs_ir_Google_Earth_Android_telefoniem/]Google[/url] Maps piedāvāto funkciju Street View, kas diemžēl pagaidām Latvijas pilsētas ielas vēl nerāda. Nav jau tā, ka bez Latvijas pilsētu ielu skatiem mūsu valsts būtu mazvērtīgāka, bet neliela skaudība var pārņemt brīdī, kad izrādās, ka ielu skati ir pieejami pat Francijas lauku pilsētiņai, bet Rīgai nē. Tad nu [url=http://1188.lv]uzziņu dienests 1188[/url] ir nolēmis aizpildīt šo Google Maps robu. 360˚ panorāmas attēlu karte ir pieejama www.1188.lv/karte360 un tā nodrošina interaktīvu virtuālo pastaigu pa Rīgas ielām. Tās izveidei ir uzņemti vairāk kā 30 000 attēlu, bildējot 360 grādu panorāmas skatu ik pa 7 metriem. Kopsummā šobrīd skatāmi 300 km Rīgas ielu.

[img]/images/upload/20100311222213.jpg[/img]

Jaunā karte ļauj lietotājam vieglāk un uzskatāmāk orientēties apkārtnē, kā arī pārliecināties par meklētās vietas vai objekta atbilstību savām vajadzībām. „Lietotājam tā ir unikāla, interaktīva pieredze attiecībās ar produktu vai pakalpojumu sniedzēju, tai skaitā izmantojot multimediju iespējas – foto, video un spēļu elementus,” stāsta Ilze Zoltnere, Lattelecom BPO izpilddirektore.

[img]/images/upload/20100311222152.jpg[/img]

1188 piedāvātās 360 grādu panorāmas kartes komerciālā puse

3600 panorāmas karte uzņēmējiem sniedz vēl nebijušas iespējas prezentēt savus pakalpojumus integrētā virtuālā telpā – izvietot multimediju reklāmas materiālus, pievienot savu telpu/interjera individuālo ceļvedi (virtual tours) kā arī dinamiski komunicēt ar klientiem un pieņemt pasūtījumus. Papildus ir paredzētas iespējas ievietot panorāmas attēlus sava uzņēmuma interneta mājas lapā.

Reklāmas iespējas uzņēmumiem 360 grādu panorāmas kartē

1188.lv apmeklētāji karti sākot no 15. marta varēs apskatīt brīvi – bez jebkādas reģistrācijas vai samaksas. Taču uzņēmumiem par savām reklāmām kartē būs jāšķiras no 5 – 180 Ls mēnesī atkarībā no reklāmas veida un interaktivitātes.

[img]/images/upload/20100311222133.jpg[/img]

360˚ panorāmas kartes attīstības plāni

Šobrīd Uzziņu dienesta 1188 piedāvātajā panorāmas kartē var aplūkot tikai daļu Rīgas, savukārt jau tuvākajā laikā tiks pilnībā pabeigts darbs pie Rīgas attēlu uzņemšanas, kā arī šī gada vasarā uzsākta Siguldas, Jūrmalas, Jelgavas un citu Latvijas pilsētu fotografēšana. Pašlaik fotografēšanas darbi ir apstājušies laikapstākļu dēļ, jo, lai attēli būtu pievilcīgāki, ir jāgaida vasarīgākas un saulainākas dienas.
Tāpat nākotnē, ņemot vērā dažādu viedtelefonu popularitātes pieaugumu, ir plānots piedāvāt šo karti arī mobilajos telefonos. Kā arī tiks pievienotas funkcijas un sasaiste ar citām aktuālām interneta vietnēm, piemēram, uzņēmumiem būs iespēja tiešsaistē pievienot [url=http://twitter.com]twitter[/url] ziņojumus pie savām reklāmām.

[img]/images/upload/20100311222113.jpg[/img]

Uzziņu dienesta piedāvātās 360˚ panorāmas kartes atšķirības no Google Maps Street view

Neskaitot to vien, ka Google Maps vispār nepiedāvā Rīgas ielu skatus, 1188.lv saviem klientiem piedāvā arī iekštelpu skatus, tas nozīmē, ka būs iespējams ne tikai staigāt pa pilsētas ielām, bet arī ieiet atsevišķās uzņēmumu ēkās un apskatīt tās iekštelpas.
Vietās, kur vēl nav pieejami ielu skati, tukšums ir aizvietots ar „Jāņa sētas” piedāvātajiem satelītu attēliem.
Daudz dzirdēti pārmetumi, kas vērsti uz Google Maps, par cilvēku privātumu pārkāpumiem, jo neesot korekti atklāt cilvēku sejas un mašīnu numurzīmes. 1188 piedāvātajā kartē ne sejas, ne arī mašīnu numuri nav aizklāti, jo to atļauj Latvijas likumdošana. Tā kā, ja aiz gara laika nav ko darīt, tad ir iespēja virtuāli pastaigāt pa Rīgas ielām un pameklēt sevi vai savus draugus.

[img]/images/upload/20100311222052.jpg[/img]

Foto Valters Preimanis

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us