Uzlauzta “Lielā hadronu paātrinātāja” mājas lapa

Pēdējo nedēļu zinātnes aktuālākais jaunums ir elementārdaļiņu šķēlējs un paātrinātājs „Large Hadron Collider”, kas teju piektdaļgadsimtu būvēts Šveices kalnu iekšienē. Daudzi paredz milzu melnā cauruma rašanos un planētas galu, taču zinātnieki apstiprina eksperimenta drošumu. Lai arī eksperiments ir drošībā, tad to nevarētu teikt par projekta mājas lapu, kas pagājušajā nedēļā uzlauzta.

Telegraph UK ziņo, ka vairāki Grieķijas hakeri septembra pirmajā pusē pamanījušies uzlauzt (jeb precīzāk, izmainīt tās izskatu – „deface”) vienu no Large Hadron Collider mājas lapām un uz projekta serveriem novietot sešus aizdomīgus failus. 9. un 10. septembrī uzlauztajā mājas lapā kādu laiku bija lasāms uzraksts „We are 2600 – don’t mess with us” („Mēs esam 2600 – nespēlējieties ar mums”), kas jau izvākts kopā ar neskaidrajam mērķim paredzētajiem failiem (tie nesaturēja „trojas zirgus” vai kādu attālinātas piekļuves programmu).

[img]/images/upload/lhc_hall_1.jpg[/img]
Uzsākta izmeklēšana kā hakeriem izdevās iekļūt CERN serveros, kuros atrodama cmsmon.cern.ch lapa, taču jau šobrīd par galveno vaininieku nostāda kādu nevīžīgu darbinieku. Zinātnieki skaidro, ka šāda veida kaitējums nevar tikt salīdzināts ar iespēju piekļūt centrālajiem serveriem, ar kuriem tiek vadīti eksperimenti. Jāpiezīmē, ka vairāki radikāli noskaņoti planētas iedzīvotāji LHC strādājošajiem zinātniekiem izteikuši draudus, kurus realizēs, ja ierīce tiks iedarbināta un tā atstās sekas uz planētu.

LHC dzīvā tīmekļa kamera:
[url]http://cms-project-cmsinfo.web.cern.ch/cms-project-cmsinfo/Media/CMSeye/index.html[/url]

LHC “dzīvā” tīmekļa kamera:


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us