Urugvajas valdība pamatskolas skolniekus apgādā ar klēpjdatoriem

Prasme strādāt ar datoru mūsdienas ir svarīgs izglītības aspekts, taču aparatūras cenu dēļ liels skaits pasaules iedzīvotāju to nevar apgūt. OLPC ([i]One Laptop Per Child[/i]) projekts ir radīts, lai izstrādātu un izplatītu lētu un izturīgu klēpjdatoru bērniem visā pasaulē. Kamēr mūsu valsts valdība cenšas ietaupīt uz izglītības rēķina, Urugvajas valdība ir izveidojusi projektu „[i]Plan Ceibal[/i]”, lai valsts pamatskolas apgādātu ar XO-1 OLPC klēpjdatoriem.

Urugvaja bija pirmā valsts, kas 2007.gada beigās sāka šos klēpjdatorus lietot ne tikai izmēģinājuma projektā. Pēdējo divu gadu laikā katrs no 380 tūkstošiem skolēnu vecumā no sešiem līdz divpadsmit gadiem ir ticis pie XO-1 klēpjdatora. Apmēram 70% klēpjdatoru ir piešķirti bērniem, kam mājās datora nav.


Sākotnējais OLPC projekta mērķis bija izveidot 100 ASV dolāru vērtu datoru, taču šo mērķi sasniegt neizdevās. Urugvajas valdība ziņo, ka ir iztērējusi 260 ASV dolārus katram bērnam. Šī summa iekļauj aparatūras uzturēšanas un remonta izmaksas, skolotāju apmācību un interneta pieslēgumu. Ikgadējā uzturēšanas maksa katra skolnieka klēpjdatoram ir 21 ASV dolārs.

Urugvaja bija pirmā Latīņamerikas valsts, kas saviem iedzīvotājiem nodrošināja bezmaksas obligāto izglītību, un valsts valdība tic, ka dalība OLPC projektā palīdzēs vēl straujāk uzlabot dzīves līmeni. Pašreizējās izmaksas sastāda 5 procentus no kopējā valsts izglītības budžeta. „Šī nav tikai klēpjdatoru izdalīšana skolēniem vai vienkārša izglītības programma. Tā ir programma, kuras mērķis ir satuvināt zinību pasauli ar digitālo pasauli,” skaidro „[i]Plan Ceibal[/i]” programmas direktors Migels Brečners.


Taču projekts saskaras arī ar vairākām problēmām – nepietiekama elektrības un interneta struktūra ir tikai viena no tām. Līdzīga situācija ir arī Peru, kura ir iegādājusies 300 tūkstošus XO-1 klēpjdatoru. Urugvajā izmantotie klēpjdatori ir aprīkoti ar Linux operētājsistēmu „Sugar”. Kopš pagājušā gada XO-1 klēpjdatori ir aprīkoti arī ar Windows OS.

Arī vecākie skolotāji sagādā problēmas programmai, nevēloties apgūt jaunas metodes. Arī fakts, ka liela daļa skolotāju apgūst darbu ar datoru kopā ar skolēniem, daudziem pasniedzējiem ir šķērslis.

Urugvajas valdība plāno programmu paplašināt un nodrošināt ar klēpjdatoriem arī bērnudārzu un vidusskolu skolēnus.

[url=http://www.dailytech.com/Every+Elementary+Student+in+Uruguay+Now+Has+an+OLPC+Laptop/article16542.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us