Ubuntu lietotāju skaits Latvijā

Šodien nedaudz apskatīsim Latvijas oficiālā Ubuntu spoguļservera datus. Šis spoguļserveris atrodas [url=http://linux.edu.lv/index.php]LU Linux centrā[/url] un piedāvā Latvijas datorlietotājiem iespēju lejupielādēt dažādu [url=http://atveries.lv/ideja/]atklātā pirmkoda[/url] produktu instalācijas un atjauninājumus. Šodien apskatāmā statistika attiecas uz [url=http://ubuntu.lv/]Ubuntu[/url] Linux atjauninājumiem un ļauj spriest par Ubuntu lietotāju skaitu Latvijā, kas ir aptuveni 2800.

Zemāk redzamajā grafikā ir redzams Latvijas spoguļservera unikālo lietotāju skaits mēnesī. Kā redzam pēdējo mēnešu laikā tas ar katru mēnesi arvien pieaug. Tiesa jūnijā šis skaits bija nedaudz mazāks nekā mēnesi pirms tam, bet tas ir tāpēc, ka šī gada maijā pēc Ubuntu jaunākās Feisty Fawn versijas iznākšanas bija novērojams neparasti liels lietotāju skaita pieaugums. Daudzi vismaz pamēģināja jauno Ubuntu versiju un kā redzam daži arī palika pie tās.

[img]http://linux.edu.lv/orvils/ubuntu-users.png[/img]

Kā redzam, Latvijā ir aptuveni 2800 samērā aktīvu Ubuntu lietotāju, kas vismaz reizi mēnesī pārbauda vai viņiem Ubuntu nav pieejams kāds jauns atjauninājums. Diemžēl šie nav absolūti precīzi dati, jo jaunākos atjauninājumus no Latvijas spoguļservera var lejupielādēt cilvēki no visas pasaules, taču arī ne visi Latvijas Ubuntu lietotāji savus atjauninājumus pārbauda Linux Centra serverī, tā kā zināmā mērā šīs lietas viena otru kompensē.

Pagājušajā mēnesī katru dienu vidēji 111 cilvēki pārbaudīja Ubuntu atjauninājumus un lejupielādēja vidēji 23.15 MB katrs. Bet pēc Ubuntu projekta vadītāja un galvenā sponsora Marka Šatlvortsa datiem pasaulē šobrīd kopumā [url=http://robitaille.wordpress.com/2006/12/30/ubuntu-now-has-over-8-millions-users/]ir vairāk kā[/url] 8 miljoni Ubuntu lietotāju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us