Twitter pareģo biržas indeksa svārstības

Lai pārvietotu finanšu kalnus, pietiek ar 140 simboliem: izanalizējot gandrīz 10 milj. tvitu 10 mēnešu laikā, Indiānas Universitātes (ASV) zinātnieki atklāja, ka var pareģot Dou Džonsa indeksa kritumus un kāpumus rūpniecības kompāniju akcijām. Dažos gadījumos pat nedēļu uz priekšu.

«Īsts sociālais fenomens!» — brīnās pētījumu autori Johans Bolens un Hueina Mao. Nekādas sensācijas tajā nav: Facebook, Twitter un blogi tiek pielietoti sabiedriskās laimes un blokbasteru budžeta noteikšanas vērtējumam. Kumulatīvs efekts tāds arī ir.

Zinātnieki no Indiānas štata nolēma paskatīties uz to, cik dusmīgi, laimīgi, dzīvespriecīgi, mierīgi, pārliecināti un nemierīgi bija amerikāņi politiski un ekonomiski grūtajā 2008.gadā. Par secinājumu kļuva acīmredzama saite starp biržu indeksa svārstībām un „Twitter- galaktikas” noskaņojuma pārmaiņām.

[img]http://datuve/images/upload/20101107040605.jpg[/img]

Turklāt pētnieki ir pārliecināti, ka var runāt nevis par korelāciju, bet par cēloni un sekām. Un lai pareģotu rītdienas indeksa svārstības ar 90% precizitāti, nepieciešams uzmanīgi pētīt trīs-četru dienu vecus tvitus. Vērā jāņem tikai viens faktors: mierīguma/uztraukuma pakāpi.

Pētījumu pamatā ir divu online-noskaņojumu vērtējumu instrumentu dati – OpinionFinder un Google-Profile of Mood States.

Kā avots izmantotas arXiv un Discovery News.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us