Twitter inficējās ar jaunu vīrusu

Populārā mikroblogu platformā Twitter parādījies jauns vīruss, kurš inficē lietotājus caur garu URL adrešu „saīsinājumu”- goo.gl, kuru izstrādāja interneta korporācija Google.

Sava Twitter akaunta drošības nodrošināšanai (pārsvarā mobilā versijā) tiek rekomendēts nesekot atsaucēm, kuras sākas ar http://goo.gl/, līdz šīs vājās vietas novēršanai.

Atsaucoties uz ziņojumu tehnoblogā TechCrunch, šis vīruss pirmo reizi parādījies Twitter mobilajā versijā un sāka izplatīties caur dažādām URL-adresēm, ieskaitot http://goo.gl/od0az un http://goo.gl/R7f68. Ar URL adrešu saīsinājumu dienesta palīdzību šis „tārps” mēģina pāradresēt lietotājus uz citām mājas lapām, kuras satur kaitīgu kodu. Rezultātā tas sekmē lietotāja konta zagšanu Twitter tīklā.

[img]http://datuve/images/upload/20101214231106.png[/img]

Interneta izdevums atzīmē, ka speciālisti no Twitter jau zina par šo vīrusu- tiem, kuri inficējušies, tiek nosūtīta atsauce paroles izdzēšanai. Inficētu kontu skaits netiek precizēts.

Pēdējais lielais vīruss, kurš izmanto funkcijas onMouseOver JavaScript valodā vājās vietas, parādījies platformā Twitter dažus mēnešus atpakaļ. Ar tā palīdzību ļaundari varēja izsūtīt surogātpastu un reklāmu, ka arī pāradresēja Twitter lietotājus uz citām mājas lapām.

Kā avots izmantota TechCrunch.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us