Tuvākajā nākotnē roboti varētu apdraudēt cilvēkus

roboti

Robotu, ieroču un citu veidu eksperti ir izteikušies, ka straujajā moderno tehnoloģiju attīstībā it īpašu lielu uzmanību vajadzētu pievērst tieši robotiem, tādējādi regulējot to attīstību tādā pat mērā kā kodolieročiem.

Pasaules eksperti rīkotajā “World Economic Forum” Davosā ir pauduši, ka cilvēkiem ir jābūt gataviem pret robotu slepkavām. Bet kas tad īsti ir robotu slepkavas? Kā izrādās, tās ir mašīnas, kas spēj rīkoties pašas, pildot ieprogrammētus uzdevumus, piemēram – neitralizēt kādu mērķi. Kaut arī pagaidām satraukumam nav pamata, jo realitātē vēl šādi roboti neeksistē, bet eksperti uzskata, ka tas ir tikai laika jautājums.

Zinātnieks Stjuarts Rasels (Stuart Russel) izteicās, ka viss ir sācies jau ar droniem (bezpilota lidaparāti) un “self-diving” automašīnām – tos varētu pārvērst par slepkavām jau tuvāko dažu gadu laikā.

Arī Andžela Keina (Angela Kane – “Viene Center” Apbruņošanas un Neizplatīšanas vecākā kolēģe) uzsver, ka roboti nākotnē cilēcei varētu sagādāt nopietnas problēmas.

“Izstrādāt automātisku slepkavojošu robotu ir daudz vienkārši nekā kodolieročus. Tas jau vien liek man raizēties par nākotnes robotiem” saka Keina. “Mums ir jābūt pārliecinātiem, ka roboti nonāk pareizās rokās”.

Eksperti ir noraizējušies un nepārtraukti diskutē par šo tēmu ar lielvalstu valdībām. Eksperti vairakkārt ir teikuši, ka roboti var būt tikpat bīstami kā kodolieroči, kuriem jāpievērš vēl lielāka uzmanību un strikti jāseko līdzi, regulējot to attīstības gaitu.

Keina jau ir spērusi pirmo soli un strādā pie tā, lai ieviestu lielāku drošību robotu industrijā. Tomēr, kā pati Keina atzīst:” Pagaidām vēl nav liels progress, kam vajadzētu būt lielākam, taču mēs neapstāsimies!”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us