Turpmākajos piecos gados IBM Labs paredz piecus jaunievedumus

Valodas tulkošana reālā laikā, medicīniskais monitorings caur tīklu un nanotehnoloģijas ūdens attīrīšanai. Šie ir daži jaunievedumi, kas, pēc IBM domām, būs tirgū jau turpmāko piecu gadu laikā. Šie nav tikai sensacionāli izgudrojumi, bet gan praktiskas lietas, kas darbojas jau šodien.

IBM korporācijas pārstāvis [i]George Pohle[/i] prezentācijas, ko viņš nosaucis par “Next Five in Five”, laikā demonstrēja reālā laika tulkošanas programmu, ko izmanto ASV karavīri Irākā, lai tulkotu no angļu valodas uz arābu. Viņš ierunāja teikumu mikrofonā, klēpjdators attēloja sacīto angliski un pārtulkoja teikumu arābu valodā. Programma gan vēl ir nepilnīga un iztulkotā teksta atskaņošana arābu valodā neizdevās. Reālā laika tulkošanai ir nozīme biznesā, jo tā atvieglotu saziņu starp kompānijām.

Nākamais, medicīniskais, jaunievedums paredz cilvēka veselības stāvokļa novērošanu. Pacienta māja vai birojs tiek aprīkoti ar sensoriem, kas ārstam ļauj novērot pacienta veselības stāvokli, ne tikai no ārsta darbavietas, bet arī no jebkuras citas vietas, kur pieejams internets. Nākotnē var gaidīt mājas vizīšu atgriešanos.

Pētījumi nanotehnoloģiju lauciņā varētu novest pie tāda oglekļa nanocaurulīšu saturoša auduma izstrādes, kas acumirklī ļautu izfiltrēt dzeramo ūdeni. No visiem Zemes ūdens krājumiem tikai viena lāse uz galonu ir ūdens, ko var dzert bez filtrēšanas.

Nākamo piecu gadu laikā varētu notikt 3D interneta telpas izstrāde. Piemēram, varētu ieplānot interneta ceļojumu un tiešsaistē redzēt Aizliegto pilsētu Ķīnā 3D versijā.

Visbeidzot, IBM stāsta, ka saskata potenciālu “klātbūtnes tehnoloģijai”, kas jau ir iespējama ar GPS aprīkotiem mobilajiem tālruņiem. Piemēram, kad cilvēks ieiet veikalā vai noiet gar to, viņam iespējams nosūtīt informāciju par veikala preču akcijām, atlaidēm u.t.m.l. Pēc [i]George Pohle[/i] teiktā, drīz, pavēršot mobilā telefona kameru uz gleznu muzejā, automātiski tiks uzrādīta informācija par gleznu, tās autoru, radīšanas gadu u.c.

Avots: itworld.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us