Toshiba uzlādē akumulatorus vienā minūtē

Toshiba ir paziņojusi par jaunu litija jonu bateriju paaudzi, kura paātrinās uzlādēšanas procesu.

Saskaņā ar kompānijas sniegtajiem datiem, 80% akumulatora enerģijas ietilpību var uzlādēt apmēram vienā minūtē, kas ir 60 reizes ātrāk kā parastiem litija jona akumulatoriem. Pilna akumulatora uzlāde aizņemšot dažas minūtes.

Kompānija neizpauž detalizētu informāciju par jauno akumulatoru tehnoloģiju, bet dara zināmu, ka tā balstās uz nano daļiņu izmantošanu pie negatīvā elektroda, lai lādēšanas laikā novērstu organisko šķidro elektrolītu zudumu. Nanodaļiņas ātri absorbē un saglabā milzīgu daudzumu litija jonu, neizraisot elektroda bojāšanu.

Jaunajiem akumulatoriem esot arī lielāks elektroenerģijas ietilpības blīvums un ilgs dzīves cikls. Kompānija apgalvo, ka šāda ierīce zaudēšot tikai vienu procentu no tās ietilpības katros 1000 izlādes-uzlādes ciklos.

Toshiba ir iecerējusi jauno tehnoloģiju laist tirgū 2006. gadā un priekšrocība būšot automobīļu pielietojumiem, piemēram, akumulatoru baterejas hibrīdiem satiksmes līdzekļiem.

Ja patiešām būs iespēja iegādāties šādus akumulatorus, kuri praktiski nenolietojas, kompānijas, kuras ražos parastos akumulatorus, cietīs lielus zaudējumus. Kad visi būs iegādājušies šos [i]brīnumakumulatorus[/i], pašai Toshiba arī samazināsies ieņēmumu apjomi, jo nevienam tikpat kā nevajadzēs iegādāties jaunus akumulatorus.

No sniegtajiem datiem un šīs loģikas izriet, ka Toshiba akumulatori būs daudz dārgāki par parastajiem, un noteikti būs izstrādāts kāds knifs, kas piespiedīs nomainīt “nenolietojamos” akumulatorus.

Avots: [url=http://www.tomshardware.com/hardnews/20050329_125835.html]www.tomshardware.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us