Tirgū šī gada laikā varētu ienākt GDDR5 atmiņas

Qimonda, kas ir viens no vadošajiem DRAM atmiņu ražotājiem, paziņojis, ka jau drīzumā varētu piegādāt GDDR5 tipa atmiņas, kas īpaši piemērotas grafiskajām kartēm un citām ierīcēm, kam nepieciešama ātra datu pārraide. Kompānija pavēstījusi, ka pirmās šo čipu versijas sasniegs pat 4,5 GHz takts frekvenci.

Jau pagājušā gada novembrī Qimonda paziņoja par GDDR5 izstrādi, un visu šo laiku tehnoloģija testēta. Kā atzīst Glens Halejs (Glen Haney), kompānijas komunikāciju vadītājs, beidzot ir pienācis tas mirklis, kad ražotājs ir spējīgs piedāvāt produktu tādos apjomos, kādos to varētu prasīt, piemēram, videokaršu ražotāji.

[img]/images/upload/hynixgddr5.jpg[/img]
Atmiņa projektēta kā svaiga vēsma nemitīgajā grafisko karšu karā, jo tā spēj piedāvāt divtik lielu datu caurlaidību: „Ja palūkojamies uz šodienas veiktspējīgākajiem GDDR3 pārstāvjiem, var redzēt, ka to datu caurlaidība variē uz 2 GHz robežas,” piebildis G.Halejs, atzīdams, ka Qimonda piedāvātās atmiņas būs ar 3,6, 4 un jau pieminēto 4,5 GHz frekvenci.

[img]/images/upload/samsungram.jpg[/img]
Tiesa, kā jau ikkatrs jauns produkts, arī šī atmiņa būs dārga – augsto cenu sastādošajai neattīstītajai tehnoloģijai papildus nāk arī paša čipa sarežģītība (ja GDDR3 atmiņai bija tikai 136 adatiņas, tad GDDR5 tādas ir jau 170, kas nozīmē grūtāku čipa pielodēšanu pie ierīcēm). Diemžēl Qimonda neatklāj iespējamo cenu, taču par GDDR5 ražošanas plāniem paziņojuši arī Samsung un Hynix.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us