Tehnoloģija, kas izmanto mazus metāliskas tintes pilienus, lai uzzīmētu iespiedplašu celiņus, varētu divkārši samazināt iespiedplašu ražošanas izmaksas.
Firma Seiko Epson izstrādājusi jaunu tintes drukas tehnoloģiju, kas varētu samazināt portatīvo datoru un mobīlo telefonu izmaksas.
Tehnoloģiskajā procesā tiek zīmēti celiņi, pārejas un komponenšu lodējuma vietas katrā slānī, izmantojot tinti, kas vada elektrību, un tinti, kas ir izolators. Process ir līdzīgs tintes drukas printeru darbībai.
Elektriskās strāvas vadošās tintes sastāvā ir sudraba putekļi, kuru diametrs ir no 10 nanometriem līdz vairākiem desmitiem nanometru.
Sudraba vietā var izmantot alumīniju, niķeli vai magniju.
Elektroizolējošā tinte ir veidota no organiska materiāla.
Seiko Epson izgatavojusi 20 slāņu iespiedplati, kuras malu izmēri ir 20mm × 20mm un biezums ir 200 mikroni. iespiedplates celiņi ir 50 mikronu plati un ap 4 mikroniem biezi. Atstarpes starp celiņiem ir 110 mikronu. Tā kā izmantotās tintes pilieni ir ļoti mazi, Seiko Epson apgalvo, ka viņi var ražot celiņus 15 mikronu platumā.
Parasti daudzslāņu plates ražo, pārklājot plati ar vara slāni, kurā ar ķimikāliju palīdzību izkodina celiņus. Procesā izmanto maskas un plašu mērcēšanu skābē.
Turpretī, Seiko Epson procesā nevajag izmantot maskas un daudzas rūpnieciskās ķimikālijas.
Firma apgalvo, ka process ir līdzīgs tintes strūklas tehnoloģijai, ko kompānija attīstīja, lai ražotu ļoti lielus organisko gaismas diožu (OLED) ekrānus. Šī gada maijā firma izveidoja OLED ekrānu, kura izmērs ir 40 collas pa diagonāli (apmēram 102 centimetri). Komerciāli šo tehnoloģiju cer pielietot ap 2007. gadu ražojot TV ekrānus.
Tāpat 2007. gadā Epson cer uzsākt iespiedplašu masveida ražošanu, izmantojot tintes drukas tehnoloģiju.
Mērvienības:
1 nanometrs = 1×10-9 metri
1 mikrons = 1 mikrometrs = 1×10-6 metri = 0.001 mm
Avots: ComputerWeekly.com