Tīmeklī parādās IE 9 Beta ekrānuzņēmums

Microsoft veidotā tīmekļa pārlūka tirgus daļa pašlaik ir mazākā pēdējo desmit gadu laikā, tādēļ uzņēmumam ir jāliek lielas likmes uz jauno Internet Explorer 9. Microsoft ir piedāvājuši četras izstrādātāju versijas, un līdzšinējie izmēģinājumi liecina, ka jaunais pārlūks ir krietni ātrāks par Mozilla veidotā Firefox 4 beta versijām (pateicoties tā jaunajam Javascript dzinim „Chakra”). Pagaidām gan nebija zināms, kā jaunais pārlūks izskatīsies, taču tagad tas ir mainījies.

Septembrī Apple grasās patērētājus iepazīstināt ar jauniem iPod atskaņotājiem (vismaz tāds ir vairuma tehnoloģiju portālu pieņēmums) un, iespējams, arī citiem produktiem, tādēļ Microsoft IE pasākums 15.septembrī droši vien daudziem paies gar ausīm. Taču šis pasākums ir kritisks uzņēmumam, jo tiek gaidīts, ka tas piedāvās pirmo IE 9 beta versiju.

Tās izskats līdz šim plašākai publikai līdz šim nebija zināms, taču nesen ZDNet portāls nejauši Microsoft Krievijas tīmekļa vietnē uzdūrās ekrānuzņēmumiem, kuros (varētu būt) attēlots IE 9 pirmā beta versija. Ja tajā patiešām attēlota pārlūka pirmā beta versija, Microsoft izvēlējušies vēl agresīvāku minimālistisku dizainu nekā Firefox 4. URL lauciņš, forward/backward pogas un cilnes apvienotas vienā rindā (Firefox 4 pārlūkā šīs lietas aizņem divas rindas). Balstoties uz Krievijas vietnē pieejamo informāciju, jaunajā pārlūkā vairāki lapas elementi ir apvienoti vienā. “Favorites”, “Suggested Sites” un “Get More Add-ons” iespējas ir pārvietotas citur, lai piedāvātu vairāk vietas pašai tīmekļa vietnei.

[img]http://datuve/images/upload/20100827192632.png[/img]
Tāpat kā Opera, Firefox, Chrome un Safari, arī Microsoft savā pārlūkā beidzot piedāvās “tear-off tabs” funkciju. Tā ļauj lietotājiem izvilkt cilni no loga, izveidojot atsevišķu pārlūka logu. Varbūt Microsoft ir aizkavējušies ar šīs funkcijas ieviešanu, taču viņi noteikti to padarīs baudāmāku, apvienojot cilņu izvilkšanu ar Windows 7 populāro Aero Snap funkcionalitāti.

Pateicoties jaunajām iespējām, baudāmajam izskatam, ātruma uzlabojumam un HTML5, CSS3 un SVG2 standartu atbalstam IE 9 varētu apturēt Microsoft tirgus daļas lejupslīdi pārlūku tirgū. Paredzēts, ka pārlūks būs pieejams 2011. gadā Windows Vista un Windows 7 operētājsistēmu lietotājiem. Sliktās ziņas ir tās, ka IE 9 neatbalstīs Windows XP – operētājsistēmu, kuru pašlaik lieto 60% datoru lietotāju.

[url=http://www.dailytech.com/Internet+Explorer+9+Betas+Dramatic+New+Look+Revealed/article19451.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us