Tīmekļa vietne YouTube svin piecu gadu jubileju

2005. gadā trīs bijušie PayPal darbinieki izveidoja tīmekļa vietni, kurā lietotāji varēja ievietot un skatīties dažādus video. Šīs tīmekļa vietnes nosaukums ir YouTube. Tajā laikā lietotājiem tika piedāvātas dažas tamlīdzīgas video vietnes, taču neviena no tām nebija īpaši veiksmīga. Ar YouTube bija pavisam citādi – tīmekļa vietne izpelnījās lietotāju atzinību un uzsāka jaunu popkultūras fenomenu visā pasaulē.

Pirms pieciem gadiem lietotājiem tika piedāvāta YouTube vietnes beta versija. Šobrīd vietne pieder tīmekļa meklēšanas gigantam Google. Google ziņo, ka YouTube pašlaik ir trešā apmeklētākā tīmekļa vietne, ar vairāk nekā 2 miljardiem skatījumu ik dienu. Ik minūti vietnē tiek augšupielādēts video materiāls 24 stundu garumā. Labi jaunumi bijuši arī finanšu jomā – YouTube, kas agrāk cīnījās ar naudas problēmām, 2009. gadā ieguva trīskāršu peļņu no reklāmām.

Lai nosvinētu vietnes jubileju, Google un YouTube aicina lietotājus izveidot video ar tēmu „My YouTube Story” (Mans YouTube stāsts) un augšupielādēt [url=http://www.youtube.com/user/fiveyear?x=upload]šeit[/url].

Lai vai kā, Google uzskata, ka vēl daudz kas ir darāms. „Lai gan vidēji lietotāji pavada YouTube vietnē 15 minūtes dienā, tas ir pavisam maz salīdzinājumā ar 5 stundām, ko cilvēki ik dienu pavada, skatoties televizoru. Ir skaidrs, ka mums ir nepieciešams atrast iemeslus, lai lietotāji skatītos vairāk YouTube video.” Ņemot vērā jaunos pakalpojumus un jauno tīmekļa tehnoloģiju izmantošanu, šķiet, ka YouTube ir nopietni apņēmušies to sasniegt.

[url=http://www.dailytech.com/YouTube+Internets+Third+Most+Visited+Site+Turns+Five/article18393.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us