Tīmekļa pārlūku veidotāji neapmierināti ar Microsoft veidoto pārlūku izvēlni

Datuvē jau tika [url=http://datuve/raksts/3307/Microsoft_Windows_lietotajiem_bus_briva_izvele_starp_interneta_parlukiem/]rakstīts[/url] par to, ka Microsoft nācās pakļauties Eiropas Komisijas lēmumam un Microsoft Windows operētājsistēmas lietotājiem piedāvāt tīmekļa pārlūku izvēli. Microsoft izpildīja šo Eiropas Komisijas prasību un deva lietotājiem iespēju izvēlēties kādu no 12 piedāvātajiem pārlūkiem. Taču ne visi ir apmierināti ar Microsoft veidotās izvēlnes izkārtojumu.

Pēc Komisijas apstiprinājuma Microsoft veidotās izvēlnes gala variantā bija redzami piecu lielāko tīmekļa pārlūku veidotāji piedāvājumi, savukārt mazāk populāriem pārlūkiem varēja piekļūt, pārbīdot logā redzamo informāciju uz sāniem. Tehnoloģiju jaunumu portāls [i]EWeek[/i] atbalsta šādu pieeju, skaidrojot, ka 12 dažādu pārlūku novietošana vienā logā tikai sajauktu galvu lietotājiem un tie vienkārši logu aizvērtu, paliekot pie IE pārlūka.

[img]http://datuve/images/upload/20100301144622.jpg[/img]
Tagad mazākie pārlūku veidotāji vēlas, lai Microsoft atkal pārveidotu izvēlni, piešķirot viņu veidotajiem pārlūkiem saskatāmāku novietojumu. Pieprasījumu iesnieguši seši pārlūku veidotāji – [i]Maxthon, SlimBrowser, Avant Force, Flock, Sleipnir[/i] un [i]GreenBrowser[/i]. Eiropas Komisijā iesniegtais lūgums vēsta: „Pašreizējā izvēlnes izkārtojuma dēļ lielākā daļa lietotāju nemaz neuzzina, ka viņiem tiek piedāvāti vairāk nekā pieci pārlūki. Tas nesakrīt ar Eiropas Komisijas izvirzīto izvēlnes mērķi – nodrošināt Windows lietotājus Eiropā ar informāciju par 12 populārākajiem tīmekļa pārlūkiem un ļaut lejupielādēt vienu vai vairākus no tiem.”

Pārlūka [i]Flock[/i] preses pārstāvis ziņo: „Eiropas Komisija ieteica 7 pārlūku veidotājiem apvienoties vienā grupā. Ja šī grupa panāktu abpusēju vienošanos ar Microsoft, Komisija to pilnībā atbalstītu.” Mazie uzņēmumi, kas veidojuši pārlūkus, apgalvo, ka no izvēles loga izkārtojuma ir atkarīga viņu pastāvēšana. [i]Flock[/i] ģenerāldirektors skaidro: „Mēs nevaram sacensties ar tādiem naudas apjomiem, kādi ir lielajiem pārlūku veidotājiem, tādēļ šī pārlūku izvēlne mums ir ārkārtīgi svarīga.”

[url=http://www.dailytech.com/Small+Browser+Makers+Ask+Microsoft+to+Change+Browser+Ballot+Box+Again/article17884.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us