„Tilde” piedāvā jaunu pakalpojumu kopu

[img] http://vector.me/files/images/3/5/35351/tilde.png[/img]
„Tilde”, kas pazīstams kā viens no lielākajiem Eiropas valodu tehnoloģiju uzņēmumiem Baltijas valstīs, nesen paziņojis par jauna produkta laišanu tirgū – automatizētās tulkošanas mākoņpakalpojumu kopu.

Uzņēmuma darbības mērķis ir dažādās valodās runājošo klientu tulkošanas vajadzību nodrošināšna. Kas ietilpst „Tildes” jaunajā pakalpojumu kopā? Trīs galevnie elementi ir mašīntulkošana, plaša daudzvalodu datu bibliotēka un jaunākās paaudzes terminoloģijas rīki.

Lietotājiem būs iespēja izvēlēties vispiemērotāko no vairākām dažādu nozaru mašīntulkošanas sistēmām vai arī veidot pašiem savu, izmantojot „Tildes” un interneta sniegtās iespējas. Šāda opcija tiek piedāvāta arī organizācijām ar specializētām prasībām – sistēma, kas pielāgojas klientu datiem un vajadzībām.

Šajā mašīntulkošanas sistēmā ir atrodami arī pilnībā jauni rīki. Tie atvieglo tieši terminu tulkošanu un uzlabo šī procesa kvalitāti, kas iepriekš bija ievērojami zemāka. Jaunie „Tildes” terminoloģijas rīki spēj atrast un identificēt terminus tekstā, kā arī piemeklēt vislabāko tulkojuma variantu. Papildus tam, tiek piedāvāts arī specifisko jēdzienu glosārijs jeb svešvārdu skaidrojums, kas palielina teksta tulkojuma kvalitāti pat par 25 procentiem.

Runājot par daudzvalodu datu bibliotēku, tā ir viena no pasaules lielākajām mašīntulkošanas datu krātuvēm. Kopumā tajā ir iekļauti četri miljoni dažādu terminu un divarpus miljardu paralēlo teikumu vairāk nekā 120 valodās. Tie ir noderīgi, lai uzlabotu tulkotā teksta uztveramību.

Mašīntulkošanas tehnoloģija tika izstrādāta uzņēmuma „Tilde” un valodu pētnieku sadarbības rezultātā. Šie pētnieki darbojas pasaules atpazīstamību iemantojušās universitātēs, piemēram, Šefīldas Universitātē, Edinburgas Universitātē, Kopenhāgenas Universitātē, kā arī Upsalas Universitātē.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us