Tiek laista klajā populārā interneta pārlūka Opera jaunākā versija – Opera 10 Beta

Jaunā interneta parlūka versija piedāvā virkni jaunu iespēju.
Opera Turbo servera puses tehnoloģija renderē mājaslapas, samazinot lejupielādēto datu daudzumu. Ar Opera Turbo netiks automātiski ielādēts arī specifisks mājaslapu saturs, piemēram, netiks ielādēts specifisks uz Adobe Flash bāzēts saturs. Saturs tiks ielādēts tikai pēc tam, ja lietotājs apstiprinās šī specifiskā satura ielādi, nospiežot pogu. Turbo tehnoloģija darbojas izveidojot proxy serveri, caur kuru saspiesti dati tiek nogādāti tālāk pārlūkam. Lielākie Turbo tehnoloģijas ieguvēji ir lietotāji ar ierobežotiem tīkla (arī interneta) resursiem. Pastāv iespēja Turbo konfigurēt arī tā, lai tas ieslēdzas tiklīdz lietotājs izmanto lēnu tīklu. Tomēr Turbo tehnoloģija nedarbosies izmantojot SSL protokola šifrēto saturu, kā arī nevajadzētu to likt vienā katlā kopā ar Opera Binary Markup valodu, kas tiek izmantota, lai uzlabotu Opera pārlūka ātrumu mobilajos telefonos.

Uzņēmums apgalvo, ka Opera 10 piedāvā ātruma uzlabojumus resursintensīvām mājaslapām. Gmail un Facebook interneta vietņu ielādes ātrums esot uzlabots par 40 %.

Tiem, kas vēlēsies izmantot automātisku pārlūka atjaunošanas iespēju, tāda iespēja tiks piedāvāta. Mēnesi atpakaļ veikts pētījums apliecināja, ka Opera un Safari lietotāji visvairāk lieto nedrošas pārlūku versijas.

Vēl pie uzlabojumiem:
1) Iespēja saglabāt 25 Speed Dial attēlus;
2) Palielināts e-pasta pakalpojumu sniedzēju skaits, tiešsaites barotņu daudzums un Bittorrent klientu skaits, kas sadarbosies ar pārlūku;
3) Ar peles kursoru pavelkot uz leju cilņu joslu, katra cilņa augšējā malā parādās mājaslapas sīkattēls.

Diemžēl pārlūkā līdz šim nav iestrādāts veids kā pārvaldīt Flash, Javascript un līdzīgas klienta puses tehnoloģijas. NoScript Firefox paplašinājums ir kļuvis par ļoti būtisku aizsardzības līdzekli pret augošajiem mājaslapu uzbrukumiem.

Jaunā pārlūka versija pieejama Windows, Mac OS X un Linux operētājsistēmām. Lejupielāde.

Avots – [url=http://www.theregister.co.uk/2009/06/03/opera_10_beta_debut/]Reģistrs[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us