The Microsoft brothers – Windows un Singularity

Microsoft izpētes centrs ir izstrādājis jaunas, uz [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Microkernel]microkernel[/url] bāzētas operētājsistēmas prototipu, kuras pagaidu nosaukums ir „Singularity”. Pārsteidzošākais ir tas, ka šai operētājsistēmai nav nekā kopīga ar Windows.

Pretēji vispārējam viedoklim izrādās, ka Windows nav vienīgā OS, ar kuras izstrādi nodarbojas Microsoft.

Jaunās operētājsistēmas 300 000 rindiņu kods tika uzrakstīts no paša pamata, un, kas ir pats priecējošākais – Singularity nav nekas kopīgs ar Windows.

Šī operētājsistēma lēnām, bet pamatīgi iegūst konkrētas formas un izskatu. Kompānijas Microsoft izpētes nodaļa nesen publicēja neoficiālu, 44 lappuses garu operētājsistēmas tehnisko aprakstu. Kompānijas pārstāvji publiski pirmoreiz apsprieda šo projektu jūnija [url=http://www.usenix.org]USENIX[/url] konferencē. Šīs nedēļas sākumā projekts guva ievērību interneta portālā [url=http://slashdot.org/article.pl?sid=05/11/03/1744230&tid=190&tid=109]slashdot.org[/url] .

Kāda gan izskatītos programmatūras platforma, kura izveidota no nulles, liekot uzsvaru uz produkta uzticamību, stabilitāti un iespējām? – šāds bija jautājums, uz kuru bija jāatrod atbildi Singularity izstrādes komandai pirms diviem gadiem.
Singularity nav Windows. Katra koda rindiņa tika uzrakstīta no nekā, teica Galen Hunt, Microsoft izpētes nodaļas vadītājs, kurš vada arī Singularity projektu. Viņš arī piebilda , ka šis ir viens no lielākajiem projektiem Microsoft kompānijā, kurā ir iesaistīti apmēram 35 speciālisti no dažādām nodaļām.

Pagaidām projektam nav nekādas komerciālas vīzijas, lai gan tā elementus būtu iespējams iekļaut citos Microsoft projektos un produktos. Pašlaik projekta izstrādes process sniedz daudz ideju Microsoft kodola operētājsistēmas (Core operating system division, COSD) nodaļā un Microsoft produktu drošības komandai. COSD cenšas samazināt dažādu apakšsistēmu savstarpēju atkarību.

Tīri teorētiski Singularity varētu būt pamata operētājsistēma vēl vienam pašlaik plašai publikai nezināmam Microsoft projektam – [url=http://www.microsoft-watch.com/article2/0,2180,1746291,00.asp]BigTop[/url]. Taču tikpat iespējams, ka Singularity atradīs savu nišu darbstaciju vai pat serveru operētājsistēmu tirgū, teica Galen Hunt.

Singularity ir pierādījums Microsoft’s .NET Framework Common Language Runtime dzīvotspējai un noderībai. Operētājsistēma tiek rakstīta Microsoft c# valodā un tās atvasinājumos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us