Teroristu grupējumi Facebook vietnē piesaista un apmāca jaunus dalībniekus

Amerikas Savienoto Valstu Iekšzemes drošības departaments apstiprinājis, ka vairāki teroristu grupējumi, tajā skaitā arī Al Qaeda, izmanto Facebook tīmekļa vietni jaunu biedru piesaistei un apmācībai.

„Sociālie tīkli, kuru mērķis ir virtuāli savienot cilvēkus ar kopējām interesēm, tiek izmantoti arī ekstrēmistu vajadzībām un jaunu biedru piesaistīšanai,” skaidro ASV Iekšzemes drošības departaments. Departamenta ziņojumā norādīts, ka džihādisti izmanto Facebook arī informācijas izplatīšanai, piedāvājot biedriem sprāgstvielu gatavošanas un ieroču apkopes instrukcijas. Protams, populārais sociālais tīkls tiek izmantots arī propagandas nolūkos.

Iekšzemes drošības departaments min arī konkrētus piemērus – teroristi biedriem piedāvā informatīvus video par AK-47 ieroča iepazīšanu un sagatavošanu, diskusiju lapu, kurā atrodamas instrukcijas amonjaka un indīgu dūmu bumbu pagatavošanai, kā arī instrukcijas slāpekļskābes sagatavošanai (slāpekļskābe tiek izmantota sprāgstvielu veidošanā).

„Galvenais satraukuma iemesls ir ātrums, kādā teroristi var komunicēt ar jaunajiem biedriem. Agrāk grupējumiem bija nepieciešami vairāki mēneši, lai atrastu dažus atbilstošus biedrus, taču tagad tas notiek daudz ātrāk,” skaidro kiberdrošības organizācijas [i]EC Council[/i] vecākais direktors Stīvs Greiems.

Taču drošības uzņēmuma XA Systems galvenais drošības stratēģis Džefs Bardens piebilst, ka Facebook teroristu vervēšanas kampaņas cieši uzrauga pretterorisma organizāciju darbinieki. „Jaunieši, kas Facebook vietnē meklē džihādistu informāciju ir X un Y paaudzes jaunieši, kas īpašu neuztraucas par savu profilu drošību un tīmeklī publicēto informāciju. Tas ļauj pretterorisma organizācijām visā pasaulē ātri vien piekļūt cilvēkiem, kas meklē minēto informāciju.”

Facebook gan ziņo, ka ļoti nopietni uztver tīmekļa vietnes Tiesību un pienākumu sarakstu un ātri reaģē, izvācot nepiemērotu saturu un apturot nepiemērotu lietotāju uzvedību. “Grupas, kas apdraud cilvēku drošību, ātri tiek slēgtas, gluži tāpat kā grupas, kas kurina naidu, un grupas, kuras sponsorē pazīstami teroristu grupējumi.”

[url=http://www.tgdaily.com/security-features/52990-al-qaeda-recruits-terrorists-on-facebook]TG Daily[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us