Terapeits grasās pievienoties World of Warcraft, cerot palīdzēt atkarīgajiem spēlētājiem

[i]World of Warcraft[/i] ir vairāku spēlētāju tiešsaistes spēle ([i]massively-multiplayer online[/i]), kas kļuvusi par popkultūras fenomenu. WoW spēlētāji ir atraduši savu vietu orku, elfu un citu radījumu pasaulē, taču aiz spēlēšanas priekiem slēpjas arī nepatīkamas lietas. Šoreiz runa ir par atkarību, kas kropļo spēlētāju socializāciju un spēju pilnvērtīgi darboties reālajā pasaulē.

Terapeiti visā pasaulē joprojām debatē par to, vai pārlieku liela aizraušanās ar spēlēm var tikt oficiāli dēvēta par atkarību, tādā veidā skaidrojot to kā garīgu traucējumu veidu. Tādi negadījumi, kā spēlētāju nāve Ķīnas un Dienvidkorejas spēļu maratonos, liek nosliekties uz termina „atkarība” pusi, taču Amerikas Medicīnas asociācija šāda termina lietošanu spēļu jomā joprojām neatzīst.

Nesen Zviedrijā veiktais pētījums ne tikai liek domāt par pārlieku lielu aizraušanos ar spēlēm kā par atkarību, bet arī norāda, ka spēļu atkarības psiholoģiskie efekti ir daudz kaitīgāki nekā kokaīna atkarības radītie.

[img]/images/upload/20090801110251.jpg[/img]
Lai vai kā, debates joprojām turpinās, taču tā vietā, lai spriestu par šo tēmu, citi cilvēki ķeras vērsim pie ragiem un meklē veidus kā palīdzēt spēlētājiem. Viens no šiem cilvēkiem ir izcils psihiatrs no Londonas – Ričards Greiems ([i]Richard Grehem[/i]). Greiems ir atradis inovatīvu pieeju šīs problēmas risināšanai – viņš rudenī pievienosies World of Warcraft spēlētāju pasaulei. Viņš cer, ka arī citi terapeiti un garīgās veselības speciālisti sekos viņa piemēram.

Greiems ir paziņojis par savu plānu WoW veidotājiem Blizzard. Viņš vēlas pierunāt spēles veidotājus, lai tie viņam un viņa kolēģiem sniegtu iespēju spēlēt spēli bez maksas. Viņš arī sadarbojas ar WoW spēlētājiem, lai radītu grupas, kurās spēlētāji var ziņot par tiem, kas varētu ciest no šīs atkarības.

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Therapists+to+Enter+World+of+Warcraft+in+Hopes+of+Treating+Addicted+Players/article15839.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us