Telia Latvija ir izveidojusi modernāko datu centru Baltijā

Viens no vadošajiem telekomunikācijas un IT pakalpojumu sniedzējiem Latvijā — Telia Latvija, investējot vairākus miljonus eiro, ir izveidojis modernāko datu centru Baltijā un uzsācis datu pakalpojumu eksportu. Jaunais datu centrs atbilst pasaulē atzītā TIA-942 standarta Tier level 3 (trešā līmeņa) prasībām.

Telia Latvija datu centrs, kas izveidots 2011.gadā, pēc paplašināšanas ir dubultojis savas jaudas, kas Telia Latvija šajā nozarē padara par tirgus līderi. Paplašinātais datu centrs jau darbojas un ir pilnībā nodots ekspluatācijā. Tā kapacitātes dubultošana ļauj uzglabāt ievērojami lielākus datu apjomus un apkalpot vēl vairāk klientu, arī ārpus Latvijas.

“Esam pabeiguši nozīmīgu posmu mūsu IT pakalpojumu attīstībā. Ieguldot vairākus miljonus eiro, Telia Latvija datu centra kapacitāte ir palielināta divas reizes. Tas ļauj mums apkalpot lielāku klientu skaitu Latvijā un eksportēt datu centra pakalpojumus. Pasaulē tā ir pieņemta prakse, ka uzņēmumi koncentrējas uz savām pamatfunkcijām, IT infrastruktūras uzturēšanu nododot profesionāļiem. Pieredze rāda, ka šāda pieeja ļauj būtiski samazināt izmaksas, neraizējoties par uzņēmuma darbības nepārtrauktību, vienlaicīgi arī uzlabojot IT infrastruktūru,” saka Mārtiņš Gataviņš, Telia Latvija izpilddirektora vietnieks.

Telia Latvija datu centrs atbilst TIA-942 standarta Tier level 3 (trešā līmeņa) prasībām. Tas nozīmē pasaules labākajai praksei atbilstoši aprīkotas telpas, dublētas elektroapgādes un komunikācijas sistēmas, kuras var apkopt, nepārtraucot centra darbību, augstu fizisko telpu un datu drošību. Telia Latvija datu centrā dublēta ir ne vien iekārtu darbība, bet arī datu pārraide — Telia Latvija ir vairāki neatkarīgi optiskie komunikācijas pieslēgumi, tādējādi spējot garantēt 99,9 % darbības nepārtrauktību. Telia Latvija datu centra pakalpojumu kvalitāti jau ir novērtējuši un izmanto dažādu nozaru līderi, tostarp Draugiem.lv Grupa, Seesam Insurance AS, DELFI un daudz citu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us