Tava HDD kopija uz Googles serveriem?

EFF brīdina – neizmantojiet jauno Google darbavirsmas iespēju „Search across computers”. To izmantojot, Google saglabās Jūsu teksta dokumentu kopijas uz saviem serveriem, lai būtu iespējama savu dokumentu meklēšana no jebkura Jūsu datora. Tādā veidā Jūsu dokumenti var kļūt pieejami dažām valsts iestādēm un jebkuram, kurš spēj [i]uzlauzt[/i] jūsu Google kontu.

Šādus ieteikumus izraisījusi nesenā valdības vēlme parakņāties Googles žurnālos (man gan labāk patiktu logfaili), kas izraisīja patērētāju sašutumu. Satriecoši, ka Google pēc tāda atgadījuma sagaida, ka lietotāji tai uzticēs savu cieto disku saturu. Ja jūs izmantojiet nekonfigurētu Googles dekstopu ar iespējotu „Search across computers” iespēju (nav šaubu, ka lielākā daļa cilvēku tieši tā arī dara), tad Googles tantei visticamāk būs pieejamas visu jūsu finansu dokumentu un mīlestības vēstuļu – pilnīgi visu veidu teksta dokumentu kopijas, kādus vien Google spēs atpazīt. Tādā gadījumā jūsu dokumenti kļūst pieejami valdības organizācijām ar vienkāršu tiesas pavēsti, par to neinformējot pat jūs – dokumentu īpašnieku. Ejot standarta ceļu, parasti tiek izdots kratīšanas orderis, kas dod jums laiku nomaskēt savu netīro darbu pēdas. Taču šajā gadījumā jūs vienkārši tiekat nostādīti fakta priekšā. Dati kļūst teorētiski pieejami arī jūsu ienaidniekiem – biznesa konkurentiem, bijušajai sievai, da jeb kam.

Tas viss kļūst iespējams pateicoties 1986. gada Elektronisko komunikāciju privātuma aktam, kurš nodrošina ierobežotu personas elektronisko datu aizsardzību datiem, kuri atrodas uz tiešsaistes pakalpojumu sniedzēju serveriem. Šajā likumā vairāk tiek atrunāti to datu, kuri atrodas uz jūsu mājas datora, aizsardzības pasākumi. Taču pat šī aizsardzība var pazust , ja Google izdomās izmantot jūsu datus marketinga nolūkos. Google gan ziņo, ka pagaidām negrasās skenēt failu saturu, taču tāda iespēja netiek izslēgta.

“Šī „Google desktop” opcija spilgti parāda galveno privātuma saglabāšanas problēmu šajā digitālajā laikmetā,” saka Cindy Cohn, EFF juridiskās daļas vadītāja. Daudzi interneta jaunievedumi dod iespēju glabāt savus failus uz publiski pieejamiem serveriem, taču, pateicoties novecojušajiem likumiem, failu īpašniekiem nākas ziedot daļu sava privātuma. Ja Google vēlas, lai patērētāji tai uztic savus failus, e-pastus, čata žurnālus un meklējumus, tai kopā ar EFF ir jāpieprasa kongresam labot novecojušo likumu, lai tas atbilstu mūsdienu prasībām.

Šis viss gan vairāk attiecas uz ASV, taču nav izslēgta arī mūsu drošības dienestu iejaukšanās google.lv procesos un personas datu un failu pieprasījumi.

Avots:[url=http://www.eff.org/news/archives/2006_02.php#004400]www.eff.org[/url]

P.S. Olimpiādes fanātiem: Google paziņojusi, ka ir uzlabojusi savu „Google earth” programmu. Jau tiek piedāvāti labākas izšķirtspējas olimpisko spēļu norises vietu attēli un svarīgāko vietu atzīmes. Paņemt [url=http://services.google.com/earth/kmz/OlympicVenues.kmz ]te[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us