Tas ir noticis – Apple + Intel!

Vakar (10. jan) Sanfrancisko, Kalifornijā notiekošajā [url=http://www.macworld.com/]Macworld[/url] izstādē Apple CEO Stīvs Džobss nāca klajā ar ilgi gaidītiem jaunumiem. Proti, ir izstrādāti un jau tiek pārdoti jaunie Apple datori ar Intel procesoriem. Visam plašajam Apple datoru klāstam procesori vēl nav nomainīti – izmaiņas ir skārušas divus datorus: portatīvo [b]MacBook Pro[/b], un [b]iMac[/b] – datoru, kuru pēc izskata var noturēt par dīvaini biezu LCD monitoru. Abiem datoriem ir izmantots jaunais Intel Core Duo procesors, ekrāna augšdaļā ir iebūvēta iSight kamera, kā arī komplektā nāk tālvadības pults Apple Remote, kas kopā ar aplikāciju Front Row ļauj prezentācijas režīmā aplūkot foto, video un citus materiālus. Tāpat komplektā ir iekļauts multimediju programmu komplekts iLife ’06.
[img]/images/upload/MacBookPro_valjaa.jpg[/img]
[b]MacBook Pro[/b]
Biznesa klases portatīvie datori (PowerBook) bija nedaudz novecojuši – tie joprojām darbojās izmantojot G4 procesorus, tāpēc ekspertu aprindās jau klīda baumas par to, ka tieši PowerBook varētu būt pirmais modelis, kurā tiks izmantots jaunais Intel procesors. (Kā cits kandidāts tika minēts arī MacMini). Tagad PowerBook sekotāja nosaukums ir nomainīts uz MacBook Pro. Tas no sava priekšgājēja ir saglabājis alumīnija korpusu, izmērus, bet ir aptuveni 4x ātrāks, nekā iepriekšējā PowerBook 15 collīgā versija. MacBook Pro ir pieejams divās versijās: mazākā ar 1.67 GHz Intel Core Duo procesoru, ar 512 MB RAM, 80GB HD un 128MB video RAM.. Lielākajai versijai ir 1.83 GHz Intel Core Duo, 1GB RAM, 100GB HD un 256MB Video RAM. Pārējās specifikācijas, arī izmēri, neatšķiras:
* 15.4-inch TFT display with 1440×900 resolution
* Intel Core Duo processor with 2MB shared L2 Cache
* 667MHz frontside bus
* RAM – single SO-DIMM 667MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300)
* 5400rpm Serial ATA hard drive
* Slot-load SuperDrive (DVD±RW/CD-RW)
* ATI Mobility Radeon X1600 Video.

Iebūvētā videokamera, (kaut kas līdzīgs līdz šim bija dažiem Sony Vaio modeļiem) atrodas ekrāna augšpusē, ļauj uzņemt bildes, video, piedalīties līdz 4 cilvēku videokonferencē. Nevaru gan iedomāties, kā būtu mēģināt uzņemt kādu dabas skatu ar sava portatīvā datora ekrāna augšdaļu, bet – gan jau ka arī ādi vingrinājumi ir iespējami.

Kā īpašu jaunumu Apple atzīmē barošanas vada pievienojumu – tas ir pievienots ar magnēta palīdzību, kas dod papildus drošību gadījumā, ja kāds neuzmanīgs garāmgājējs ar kāju vadu aizķer – vads nenoraus šo brīnumu uz zemes, bet – vienkārši atvienosies.

Un tad vēl dažādi, Apple stilā ieturēti nieciņi –
* zem-klaviatūras izgaismojums (līdzīgs mobilo telefonu klaviatūrām) – kurš tiek regulēts ar automātisku sensoru, kas ļauj strādāt arī tumsā. Automātiskais apgaismojuma sensors regulē arī ekrāna spilgtumu.
* Minimālisma garā ieturētā tālvadības pults (ar 6 pogām);
* Optiskā audio ieeja – izeja.
* Pēkšņās kustības sensors, kurš pasargā cieto disku kritienu gadījumā.
* [i]Scrolling Trackpad[/i] – velkot pa pieskārienpaliktni vienlaicīgi divus pirkstus, ekrānā redzamais attēls tiek skrollēts uz atbilstošā virzienā.
* Protams, kā standarts ir arī iebūvēts BlueTooth, AirPortExtreme (54 MBpS atbilstoši 802.11g), WiFi (802.11b) bezvadu pieslēgumi.

Lētākā versija MacBook Pro maksā tos pašus 1999 USD, ko 15 collu PowerBook pirms dienas. (starp citu, Apple mājas lapā vecajiem PowerBook cenas nav mainītas). Biezākā versija (1.83GHz – $2,499.00). Abi šie datori solās būt pieejami no februāra.
(update: viens no Latvijas Apple tirgotājiem saka, ka ASV solīti tie ir tikai uz martu, atbilstoši Latvijā – uz maiju.)

[img]/images/upload/iMAC.jpg[/img]
[b]iMac[/b] – 17 collu versija ar 1.83 GHz Intel Core Duo procesoru maksā 1299 USD, 20 collu versija (1680×1050) ar 2GHz procesoru – 1699 USD. Pieejami uzreiz. (?)

Jaunumu ir daudz – gan dzelžos, gan softā, tāpēc interesentus noteikti aicinu apskatīt Apple [url=http://www.apple.com]mājas lapu[/url]. Un, tā kā vakar bija tikai izstādes pirmā diena, tad jaunumi noteikti sekos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us