Tagad pat skolnieki varēs veidot pielikumus Android

Google laiž klājā programmu, ar kuras palīdzību katrs varēs izveidot nelielu pielikumu, kas izpilda vieglas funkcijas. Ar jaunu izstrādes līdzekli varēs tikt galā pat skolnieks.

Google piedāvā bezmaksas programmnodrošinājumu ar nosaukumu Google App Inventor, kurš ļauj viegli un ātri veidot pielikumus Android. Kā ziņo NYTimes, programma tika veidota gada laikā un galvenokārt tika izmēģināta kopā ar skolniekiem un studentiem, kuru apmācība nebija saistīta ar datortehnoloģijām. Pēc Google uzskatiem, mobilie telefoni kļūst par tādām sistēmām, uz kurām parasti balstās lietotāji, tāpēc būtu loģiski sniegt lietotājiem vairāk brīvības un iespēju maksimāli viegli optimizēt smartfonus savām vajadzībām.

Kā piemēru var minēt pielikumu, ko izveidoja students. Katras 15 minūtes tas nosūtīja draugu grupai īsziņu ar informāciju, kurā ballītē viņš atrodas. Cits pielikums, kuru izveidoja medicīnas studente, ar iebūvēta akselerometra palīdzību nosūtīja trauksmes īsziņu telefona īpašnieka kritiena gadījumā.

Pati izstrādes sistēma tiek palaista no tīmekļa pārlūka, bet tā darbībai neieciešams lejuplādēt nelielu programmu sinhronizēšanai ar telefonu. Šāds jaunums tiek virzīts kā „tautisks”, bet vienalga, pirmkārt, būs interesants programmēšanas piekritējiem. Kaut arī, pilnībā iespējams, ka pēc kādiem desmit gadiem skolās Turbo Pascal vietā pasniegs tieši Google App Inventor, jo pastāv diezgan liela iespējamība, ka tieši mobilās ierīces personalizācijas iemaņas 21.gs. cilvēkam būs noderīgas vairāk, kā vienkārši programmēšana.

Kā avots izmantota New York Times (www.nytimes.com).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us