Tadžikistāna un Internets

Tadžikistānā arī ir Internets. Un tāpēc jūs varbūt nebūsiet pārsteigti dzirdot, ka Tadžikistānas Internetā, kā jebkur citur, arī ir Interneta saiti. Šim faktam līdz šim bija izdevies izvairīties no šīs kalnainās republikas Sakaru Ministrijas ierēdņu modrajām acīm.

Tagad ir nolemts saitus slēgt. “[i]Uz doto brīdi pieeja konfidenciālai informācijai, kā arī propoganda un aģitācija, sociālā, rasu, nacionālā vai reliģiozā naida kurināšana Tadžikistānas interneta segmentā ir iespējama[/i]”, ir pārliecināts Sakaru Regulēšanas Aģentūras direktors Anvars Mamadžanovs.

Protams, runa ir par sliktiem saitiem, par ļoti, ļoti sliktiem saitiem. “[i]Informācijas telpas drošības nolūkos ir nepieciešams atfiltrēt un slēgt pieeju saitiem, kas vērsti uz valsts informācijas politikas graušanu[/i].”

Tas ir vēl jo svarīgāk tāpēc, ka novembra sākumā Tadžikistānā notiks prezidenta vēlēšanas, kurās galvenais pretendents uz uzvaru ir līdzšinējais prezidents Emomalī Rahmonovs.

Šī Vidusāzijas reģiona valsts, kas robežojas ar Ķīnu, Afganistānu un Uzbekistānu ir viena no nabadzīgākajām bijušās PSRS republikām. Iespējams, tieši tādēļ Valsts netērēs nevienu somonī, (nacionālā valūta) bet liks to darīt Interneta pakalpojumu piegādātājiem.

Sakaru ministrija 5. oktobrī nosūtīja vēstuli visiem 12 Interneta pakalpojumu sniedzējiem Tadžikistānā, kurā pieprasīts 10 dienu laikā “[i]darīt galu kaitējumam, kas tiek nodarīts Tadžikistānas republikas valstiskajai politikai un nodrošināt apstākļus harmoniskai informācijas telpas infrastruktūras attīstībai[/i]”.

Kā 8.oktobrī ziņoja radio Svoboda, jau ir slēgta vesela virkne opozīcijai piederošu vietējo Interneta mājaslapu un bloķēta pieeja citiem ļoti kaitīgiem ārzemju resursiem, tādiem kā – [url=http://www.centrasia.ru]www.centrasia.ru[/url], [url=http://www.fergana.ru]www.fergana.ru[/url], [url=http://www.charogiruz.ru]www.charogiruz.ru[/url], [url=http://www.tajikistantaims.ru]www.tajikistantaims.ru[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us