Tad un tagad. Aplūko populārāko ierīču priekštečus! FOTO

[img] http://cdn.pocket-lint.com/r/s/727x/assets/images/phpufb2oi.jpg [/img]
Modernās tehnoloģijas ir virzījušas ražotājus radīt arvien mazākas un ērtāk lietojamas ierīces, jo īpaši – kopš mikročipu parādīšanās. Protams, mobilo tālruņu ekrāna lielums turpina palielināties, bet, salīdzinājumā ar saviem priekštečiem, to izmērs ir visai niecīgs. Tas attiecas arī uz cita veida ierīcēm, jo arī tās ir ievērojami sarukušas savos izmēros. Piemēram, reiz datoram bija vajadzīga pašam sava atsevišķa telpa, bet tagad tas spēj ietilpt pat aploksnē.

Milzīgs solis uz priekšu tehnoloģiju attīstībā un ražošanā bija mikročipa izgudrošana. Tas ražotājiem bija pieejams jau 1961.gadā, sākotnēji gan paredzēts militārajām vajadzībām. Mūsdienās līdzīgas pārmaiņas solās ieviest nanotehnoloģijas – ierīces būšot tik mazas, ka ar neapbruņotu aci nemaz nebūšot saskatāmas, piedevām, tās varēšot darboties arī cilvēka ķermenī. Bet, kamēr to mainīgā daba ir vēl skaidri redzama – galerija ar ierīcēm, kas iespaidīgi mainījušas savu izmēru.

[img] http://cdn.pocket-lint.com/r/s/727x/assets/images/phpmb9mxh.jpg [/img] Šis bija 250MB cietais disks 1979.gadā.

[img] http://cdn.pocket-lint.com/r/s/727x/assets/images/phpsrkofh.jpg [/img] Pārnēsājamajam mūzikas atskaņotājam bija nepieciešamas gan baterijas, gan kasetes.

[img] http://cdn.pocket-lint.com/r/s/727x/assets/images/phpzkiaf9.jpg [/img]
Videokamera. Filmēšanā izmantoja videokasetes

[img] http://cdn.pocket-lint.com/r/s/727x/assets/images/phpufb2oi.jpg [/img]
Mobilais telefons 1973.gadā

[img] http://cdn.pocket-lint.com/r/s/727x/assets/images/phpfdba6g.jpg [/img]
Operatīvā atmiņa pirmajiem datoriem 1946.gadā

[img] http://cdn.pocket-lint.com/r/s/727x/assets/images/phpb7whee.jpg [/img] Kad portatīvie datori pirmoreiz parādījās, tie tika uzskatīti par īstu inženierijas meistardarbu. Šis ir Apple MacBook 100

[img] http://cdn.pocket-lint.com/r/s/727x/assets/images/phpta0byv.jpg [/img] Pats pirmais dators, kas tika uzkonstruēts Anglijā 1946.gadā

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us