Sviesta Cibas jaunie īpašnieki – Inbox.lv

Jau aptuveni trīs gadus interneta pasaulē darbojās daudziem tik mīļā un labi zināmā [url=http://klab.lv/]Sviesta Ciba[/url]. Sviesta Ciba piedāvā veidot katram savu [i]blogu[/i], jeb, latviskāk sakot, dienasgrāmatu internetā. Šo trīs gadu laikā tā ir ieguvusi daudz jaunu un patstāvīgu lietotāju, pat neskatoties uz to, ka projekts balstījās uz vienkāršu entuziasmu.

Tad, kādā dienā tā nozuda, un sāka klīst runas, par Sviesta Cibas īpašnieka maiņu. Ašākie jau bija paspējuši Sviesta Cibas jauno pārvaldnieku uzzināt, vēl pirms par to runā paši jaunie īpašnieki. Piemēram, jau 29. septembrī, par saviem novērojumiem un secinājumiem raksta [url=http://laacz.lv/blog/2005/09/29/sc_sold/]laacz[/url].

Pats Sviesta Cibas īpašnieks [i]watt[/i], sevi dēvējot par “Visu Cibiņu Tēvu”, arī jau labu laiku informē Cibas lietotājus lapā “[url=http://klab.lv/community/sc_news/]Par Sviesta Cibas jaunumiem (un gļukiem)[/url]”, ka ir sarežģījumi un rodas gan tehniskas, gan finansiālas likstas, sākot jau ar MySQL datu bāzes ķibelēm, beidzot ar nedaudz smieklīgām, bet tomēr nopietnām problēmām – elektrības padeves traucējumi.

Itkā jau pašsaprotami, ka šāda tipa problēmas pastāvēja, jo projekts turējās tikai un vienīgi uz entuziasma un pašdarbības pamatiem, pie tam, visai apsveicami, ka šāds projekts ir nodzīvojis tik ilgi un veiksmīgi attīstījies.

Vakar, 4. oktobrī, ziņu aģenturā [url=http://www.leta.lv]LETA[/url], beidzot tika publicēts officiāls [url=http://www.leta.lv/news_pr.asp?NewsID=2005100413280700B1ED8BDFF04ABBA3]paziņojums presei[/url], saistībā ar Sviesta Cibas jauno īpašnieku. Līdzīgi prognozēm, ka tas varētu būt kāds Latvijas interneta [i]milzenis[/i], jaunais Sviesta Cibas īpašnieks ir antivīrusu kompānijas “Kaspersky Lab” pārstāvja SIA “Datoru drošības tehnoloģijas” meitasuzņēmums SIA “Inbokss”, jeb, mums labi zināmā, [url=http://www.inbox.lv]Inbox.lv[/url] īpašnieks.

Cibas, nu jau [i]morālais[/i] tēvs [i]watt[/i], ķibeļu un jaunumu lapā raksta: “Tātad, es joprojām palieku “Visu Cibiņu Tēva” statusā. 😉 Tehniskie jautājumi tiek deleģēti [i]viktors[/i], jeb Inbox galvenajam programmētājam. Man paliek visas privilēģijas, un nekādas atbildības par tehniskajām problēmām, īsāk sakot, būšu silti iekārtojies. Katru rītu pamostoties, vairs galva nesāpēs, par to vai klab serveri nav nokrituši, vai nebremzē internets, utt. Tas tagad būs profesionāļu rokās, kuriem monitorēt papildus 4 serverus nekādas grūtības nesagādā. [..] Jā, foto.inbox.lv tiek integrēts. Būs brīv linkot bildes pa tiešo no saviem ierakstiem. Kas ir loģiski.”

Andris Griķis, SIA Inbokss valdes loceklis, preses paziņojumā aģentūrai LETA, šo darījumu skaidro: “Šogad pasaulē “blogomānija” ir sasniegusi neredzētu uzplaukumu, apsteidzot pat tā saucamo “social networking”. Latvijas internetā jaunās tendences ienāk ar zināmu nokavēšanos, tomēr mēs esam pārliecināti, ka “blogu” rakstīšana, komentēšana un lasīšana, kas jau tagad daudziem Latvijas interneta lietotājiem ir kļuvusi par dzīves sastāvdaļu, iekaros vēl lielāku auditoriju.”

Tātad, tagad Sviesta Cibas tehniskā puse tiek nodota profesionāļiem. Pagaidām tiek apgalvots, ka nekādi papildus izdevumi Sviesta Cibas lietotājiem nebūšot un teorētiksi viss paliek pa vecam. Papildus, Cibas lietotājiem, no Inbox.lv vadības puses tiek piedāvāta iespēja izmantot bezmaksas konsultatīvo tehnisko atbalstu pa e-pastu vai tālruni.

“Inbox.lv pamatā ir koncepcija, kad tiešsaistes servisa piegādātājs nodrošina tehniskos līdzekļus, bet saturu veido paši tā lietotāji. Bez emuāru komponentes Inbox.lv piedāvāto pakalpojumu klāsts būtu nepilnīgs un neatbilstošs mūsdienu interneta attīstības tendencēm,” LETAi stāsta Sibilla Griķe, SIA Inbokss direktore. “Mūsu plānos ietilpst projekta “Sviesta Ciba” vispusīga tālāka attīstīšana, tajā pašā laikā cenšoties saglabāt tā esošo “elitāro” gaisotni.”

Tālākā Sviesta Cibas nākotne, tomēr ir SIA Inbokss rokās, un tieši viņi būs tiesīgi lemt, kas un kā. Balstoties uz Inbox.lv vadības izteikumiem, tās plānos ietilpst veiksmīgi integrēt šo, visnotaļ veiksmīgo vortālu, pārējā Inbox.lv sistēmā un piedāvājumā, kas jau ir mērāms lielos apmēros, jau sākot ar Inbox.lv e-pastu, Inbox Foto utml., un, kas to lai zin, varbūt pat ar laiku būs [i]Inbox Blog[/i]…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us