Suprnova atgriežas ar jaunu sparu

Suprnova‘s adminstrātori paziņojuši par jauna p2p (peer-to-peer) bāzēta BitTorrent failu apmaiņas sistēmas, sauktas par eXeem, izstrādi. Suprnova pagaidām neatklāj savu sadarbības partneri, kurš arī ņem dalību šajā projektā, taču pagaidām vēlas palikt anonīms.

eXeem tika aprakstīts kā Kazaa un BitTorrent failu apmaiņas programmu apvienojums. Tas izmantos modificētu bittorrent protokolu. Programma vēl tiek testēta un publiskā beta versija būs pieejama jau tuvāko nedēļu laikā. Jaunais failu apmaiņas tīkls būs pieejams [url=http://www.exeem.com]eXeem.com[/url] (pagaidām vēl lapa nav pieejama). Programmas lietotājiem diemžēl būs jāsamierinās ar dažām reklāmām.

Tāpat kā lielākajā daļā BitTorent trakeru, būs iespēja komentēt un vērtēt failus (suprnova.org tas nebija iespējams). Tas darīts, lai atfiltrētu zemas kvalitātes vai viltotus (fake) failus. Jaunā tehnoloģija decentralizēs BitTorrent protokolu, atļaujot tam izplesties, sadalot slodzi uz pašiem tīkla lietotājiem. Citu lietotāju IP adreses tiks ņemtas nevis no servera, bet gan no otra klienta. Te daži ekrānattēli:

[img=/images/upload/1.gif]eXeem1[/img]
[img=/images/upload/2.gif]eXeem2[/img]
Suprnova‘s adminstrācija gan izvairījās komentēt to, kā plānots uzraudzīt to, ka lietotāji augšupielādē tikai legālus failus. Tas visdrīzāk liecina par to, ka šinī jomā nekas netiks darīts un tiks atļauts augšupielādēt arī pirātiska satura failus, kā jau tas parasti notiek šāda veida apmaiņas tīklos. Redzēsim, ko par to teiks MPAA (Amerikas kinokompāniju asociācija).

Raksta avots: [url=http://www.neowin.net/comments.php?id=26482&category=main]Neowin[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us