Sun un Canonical spēcina Ubuntu

Ubuntu Linux distribūcijas komerciālie sponsori Sun Microsystems un Canonical paziņojuši par savstarpējo partnerattiecību stiprināšanu. Kompānijas izstrādā pilnīgu Java tehnoloģiju un izstrādes rīku pieejamību jau pēdējā Ubuntu relīzes 7.04 versijā. Šī ir pirmā reize, kad Java platforma tiek tik daudz integrēta kādā Linux distributīvā. Šī visa mērķis ir padarīt Sun Java tehnoloģiju pieejamāku Linux izstrādātājiem. Ubuntu ir uz Debian distribūcijas bāzēta distribūcija, kas debitēja 2004. gada oktobrī. Ubuntu relīzes tiek atjaunotas ik pa sešiem mēnešiem, un Ubuntu atjauninājumus piedāvā Canonical. Nākamā 7.10 versija tiks izlaista šā gada oktobrī. Tās nosaukums būs Gutsy Gibbon.

Pagājušajā novembrī Sun apsolija, ka atklās Java kodola tehnoloģijas pirmkodu zem vispārējās publiskās otrās GNU licenzes (GPLv2). Visos iepriekšējos pirmkoda atklāšanas gadījumos, Sun izmantoja pašu veidotu atklātā pirmkoda licenzi, ko nosauca par CDDL licenzi. Galvenais iemesls kādēļ Sun izvēlējās GPL licenzi, ir tāds, ka bija cerība, ka Java pakotne tiks integrēta tādās GNU/Linux distribūcijās kā Ubuntu un Debian. Šādi paverot izstrādes vides tirgu.

Jau pašlaik ir pieejami daži Java komponenti zem GPL licenzes, tiek cerēts, ka pārējie komponenti varētu tikt licenzēti līdz jūnija beigām. Kad viss tiks licenzēts, Canonical sāks darboties pie iespējām kā integrēt Java tehnoloģiju iekš Ubuntu.

Ubuntu konkurē ar citām distribūcijām, ieskaitot distribūcijas no Red Hat un Novell. Canonical un Sun partnerattiecības iet kontrastā ar Red Hat starpprogrammatūras pieeju. Red hat ir pašiem savs atvērtā pirmkoda Java risinājums, ko sauc par JBoss. Canonical atzīst partnerattiecības.

Pēc pēdējās Ubuntu versijas iznākšanas Canonical mājaslapa pieredzēja pārslodzi, jo daudzi Ubuntu lietotāji meklēja jauno versiju. Pēc Shuttleworth teiktā, esam bijuši absolūti “nogremdināti”. Aptuveni līdz šim 65% lejupielāžu tika iniciētas no Ziemeļamerikas, un 25% no Eiropas. Shuttleworth teica, ka viņš bija saviļņots kad uzzināja, ka Michael Dell, priekšsēdētājs un Dell galvenais izpilddirektors izmanto Ubuntu savās mājās.

Avots: open.itworld.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us