Studenti veido sporta inventāru, kas palīdzētu precizēt spēles notikumus

[url=http://www.cmu.edu/index.shtml]Kārnegija-Melona universitātes[/url] studenti kopā ar savu pasniedzēju veido amerikāņu futbola inventāru, kas palīdzētu precizēt spēlē notiekošo. Pagaidām tiek uzlabotas bumbas un cimdi, cerībā, ka tas dos precīzāku informāciju nekā līdz šim lietotās metodes.

Diezgan bieži ir gadījumi, kad tiesneši nevar precīzi saskatīt laukumā notiekošo, arī videoieraksts ne vienmēr spēj palīdzēt. Kārnegija-Melona universitātes studenti kopā ar savu pasniedzēju Priju Narasimhanu (Priya Narasimhan) vēlas situāciju mainīt.

[img]/images/upload/arush_cmu_footballtech02_500.jpg[/img]

Narasimhana ir aktīva amerikāņu futbola spēļu skatītāja, tādēļ „ne reizi vien televizora virzienā ir tikušas mestas lietas, kad tiesnešu lēmums nav pa prātam.” Tieši šī iemesla dēļ tika nolemts rīkoties. Rezultātā cimdos ir ievietoti sensori un bumbā GPS uztvērējs, kas palīdzēs amerikāņu futbola spēļu strīdīgajās situācijās.

„Mēs it nemaz nevēlētos aizvietot tiesnešus, jo viņi izdara savus lēmumus, balstoties uz gadiem ilgu pieredzi. Taču neliela palīdzība nenāktu par sliktu pareizo lēmumu izdarīšanai,” saka profesore.

Cimdos iestrādātie sensori ar bezvadu tehnoloģijas palīdzību nosūta informāciju uz datoru. Ar laiku šāda veida sensori varētu tikt iestrādāti arī apavos un pat plecu sargos. Šādas tehnoloģijas varētu palīdzēt ne tikai tiesnešiem, bet arī spēlētāju treneriem – piemēram, cimdos iestrādātie sensori rāda, kā spēlētājs tur bumbu, ko savukārt var salīdzināt ar to, kā vajadzētu to darīt pareizi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us