Studentes „nesaprašanās” ar Ubuntu liedz turpināt studijas

Saņemot jauno Dell klēpjdatoru, Viskonsinas štata Medisonas Tehniskās koledžas (Madison Area Technical College) studente pārsteigta saprata, ka datorā ir Ubuntu operētājsistēma, par kuru meitene ne reizi nebija dzirdējusi. Meitene bija samaksājusi par datoru vairāk nekā 1100 ASV dolāru un bija gatava uzsākt tiešsaistes studijas.

Koledžas prasībās ietilpst Microsoft Word un piekļuve internetam. Nebija iespējams ielādēt Verizon interneta disku, tādēļ meitenei nebija piekļuves internetam, kā rezultātā viņa nespēja turpināt studijas.

Abija Šūberte (Abbie Schubert) sazinājās ar Dell pārstāvi, kas paziņoja, ka vēl nav par vēlu nomainīt operētājsistēmu. Taču meitene apgalvo, ka pārstāvis viņu atrunājis no šādas rīcības. „Viņš teica, ka Ubuntu esot lielisks, ka koledžas studentiem tas patīkot un tas esot savienojams ar manām vajadzībām.”

[img]/images/upload/20090116205132.jpg[/img]
Vietējais televīzijas kanāls WKOW otrdien pārraidīja meitenes stāstu, kā rezultātā internetu pārpludināja stāsti par meiteni, kura Ubuntu dēļ bija spiesta pamest skolu. Vakar WKOW pārraidīja stāsta turpinājumu, kurā paskaidroja, ka esot saņēmuši ļoti daudz negatīvu, dusmīgu un pat rupju atsauksmju. Vairāki Linux lietotāji sazinājās ar WKOW, lai mēģinātu meitenei palīdzēt.

Arī Dell pārstāvji sazinājās ar televīzijas kanālu, lai paziņotu, ka ir gatavi palīdzēt, ja meitenei vēlas klēpjdatoru nosūtīt atpakaļ. Taču nu problēma šķiet vairāk vai mazāk atrisināta, jo Verizon nosūtīs pie meitenes cilvēku, kas palīdzēs tikt skaidrībā ar piekļuvi internetam, jo patiešām daži instalācijas diski un iespējas nedarbojas Linux operētājsistēmā.

Arī koledžas pārstāvji meitenei palīdzējuši, apsolot pieņemt dokumentus neatkarīgi no izmantotās programmatūras un paskaidrojuši kā saglabāt dokumentus tā, lai tos varētu atvērt arī ar Microsoft Word, kas ļaus meitenei vēlreiz atsākt kursus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us