Stīvs Džobss miris

Mūžībā aizgājis ASV tehnoloģiju kompānijas Apple bijušais vadītājs un līdzdibinātājs Stīvs Džobss (Steve Jobs). Viņam bija 56 gadi, ziņo BBC.

Stīvens Pols Džobss (angļu: Steven Paul Jobs; dzimis 1955. gada 24. februārī, miris 2011. gada 5. oktobrī) bija Apple Computer izpilddirektors un viena no vadošajām figūrām datoru industrijā.

Viņš sekmēja mājas datoru izplatību, kopā ar Stīvu Vozņaku 1976. gadā nodibinot Apple un izlaižot mājas datoru Apple II. Vēlāk viņš bija viens no pirmajiem, kas saredzēja grafiskās lietotāja saskarnes un datorpeles komerciālo potenciālu, un šīs tehnoloģijas tika ieviestas Apple Macintosh datoros.

Džobss bija arī Pixar animāciju studijas izpilddirektors, līdz 2006. gadā to iegādājās The Walt Disney Company. Viņš bija Disney lielākais akcionārs. Kā Apple izpilddirektors oficiāli saņēma 1 $ lielu algu gadā.

«Stīva mirdzums, kaisle un enerģija bija avots neskaitāmām inovācijām, kas bagātina un uzlabo visu mūsu dzīvi. Stīva dēļ pasaule ir nesalīdzināmi labāka,» teikts Apple paziņojumā.

Džobss jau 2004. gadā atklāja, ka ir slims ar aizkuņģa dziedzera vēzi, un piecus gadus vēlāk viņam tika veikta aknu transplantācija.

Microsoft boss Bils Geitss jau paudis viedokli, ka Džobsa «milzīgo ietekmi jutīs vēl daudzas paaudzes».

Labus vārdus Apple līdzdibinātājam veltījis arī ASV prezidents Baraks Obama: «Mišela un es esam apbēdināti, uzzinot par Stīva Džobsa aiziešanu. Stīvs bija starp varenākajiem Amerikas novatoriem – pietiekami drosmīgs, lai domātu citādāk, pietiekami pašpārliecināts, lai ticētu, ka var mainīt pasauli, un pietiekami talantīgs, lai to izdarītu.»

Savukārt ASV, Ņujorkas mērs Maikls Blūmbergs paziņojis, ka Amerika zaudējusi ģēniju, kurš paliks atmiņā kopā ar Edisonu un Einšteinu.

Džobss aizgāja mūžībā neilgi pēc tam, kad Apple prezentēja savu jaunāko iPhone 4S modeli.

Janvārī veselības dēļ Stīvs Džobss devās atvaļinājumā, bet augustā atkāpās no vadītāja amata, nododot savus pienākumus Timam Kukam.

Apple, kuras tirgus vērtība ir 351 miljards ASV dolāru, šobrīd ir pasaulē vērtīgākā tehnoloģiju kompānija. Vērtīgāka ir tikai naftas kompānija Exxon Mobil.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us