Starptautiska IT konference Indijā beidzas ar cilvēku upuriem

Indijas Zinātņu Institūta no 26. līdz 29. decembrim rīkotā starptautiskā [url=http://mgmt.iisc.ernet.in/~orsibc/]konference[/url] ar nosaukumu [i]International Conference on Operations Research Applications in Infrastructure Development[/i], kura notika Bangalore pilsētā, beigusies ar cilvēku upuriem.
Nezināms uzbrucējs nogalinājis vienu un ievainojis četrus dalībniekus.
Nogalinātais ir Indijas Tehnoloģiju Institūta matemātikas profesors [i]M.C. Puri[/i].

Bangalore reģions tiek dēvēts par Indijas “silikona ieleju”. Tajā ir koncentrēta visa Indijas [i]hi-tech[/i] rūpniecība. Indijas Zinātņu Institūts ir viena no vecākajām un prestižākajām tāda veida organizācijām valstī.

Notikumi risinājās trešdienas, 28 decembra vakarā, Indijas Zinātņu Institūta pilsētiņā.
“Mēs bijām pabeiguši dienas programmu un daži no mums devās uz blakus ēku, kad mēs izdzirdējām petaržu sprādzieniem līdzīgu troksni. Eja starp ēkām tika apmētāta ar granātām un apšaudīta,” stāstīja profesors [i]S. Sadagopan[/i].

Pēc aculiecinieku stāstītā, uzbrucējs bija viens, viņš bija tērpies aizsargkrāsas jakā, un pielietoja AK-74 un rokas granātas. Pēc tam, nosviedis automātu, aizbēga no Zinātņu Institūta pilsētiņas ar automašīnu.

Uzbrukuma motīvi ir neskaidri. Policija cenšas noskaidrot vai uzbrukumam ir individuāls raksturs, vai tam ir saistība ar Pakistānas teroristu organizācijām.

Kā zināms, Indija un Pakistāna ir iesaistītas senā robežkonfliktā par Kašmiras provinces piederību.

Avoti: [url=http://www.indianexpress.com/full_story.php?content_id=84846]indianexpress.com[/url], [url=http://www.newkerala.com/news.php?action=fullnews&id=75541]newkerala.com[/url], [url=http://www.forbes.com/finance/feeds/afx/2005/12/28/afx2418234.html]forbes.com[/url].

[b]papildināts[/b]:
Policija [url=http://www.tmcnet.com/usubmit/2005/dec/1247020.htm]apstiprinājusi[/url], ka izmantotais ierocis ir AK-56 nevis AK-47, kā tika ziņots iepriekš. AK-56 neesot piejams Indijā, taču to var iegādāties Krievijā, Čehijā vai Slovākijā, un tas ir piejams teroristiskām organizācijām. Konkrētais ierocis gan itkā esot ražots Ķīnā. Tika atrastas arī apmēram 75 izšautas čaulītes un trīs nesprāgušas granātas.

Policija kā vienu no iespējamajām versijām apsver iespēju, ka uzbrukuma patiesais mērķis ir bijis Indijas Kosmosa Izpētes Organizācijas ([url=http://www.isro.org/]ISRO[/url]) [url=http://www.isro.org/krangan/biodata_krangan.htm]priekšsēdētājs[/url] un parlamenta deputāts [i]K. Kasturirangan[/i], kurš arī piedalījās konferencē.

Policijai beidzot izdevies sastādīt aizdomās turamā fotorobotu:[img]http://datuve/images/upload/nelietis.png[/img]Laimīgu Jauno Gadu un sargiet sevi! Nākošgad Rīgā notiks NATO sammits… Cerēsim ka šeit nekas tāds nenotiks.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us