SSD cietā diska izveidošana paša spēkiem – nedēļas izgāšanās?

Samērā lielu popularitāti guvuši tā sauktie „barebone” klēpjdatori, kas ļauj patērētājam izvēlēties tieši viņam piemērotākos klēpjdatora komponentus un ietaupīt uz dažādu zīmolu pārmaksāšanas rēķina. Tiem, kas apsver iespēju drīzumā savu datoru aprīkot ar SSD tipa cieto disku, varētu būt ieinteresēti SSD diska „barebone” komplektā no kompānijas PhotoFast. Līdz brīdim, kad sākas izmaksu rēķināšana…

Tādas kompānijas kā Super Talent, Samsung vai OCZ jau ilgāku laiku piedāvā augstas raudzes SSD diskus, taču, lai vai kā šie ražotāji censtos samazināt izmaksas, tās joprojām ir ļoti augstas. PhotoFast SSD CR-9000 tiek pozicionēts kā viens no risinājumiem, kā par zemākām izmaksām izveidot NAND zibatmiņu tipa datu glabātuvi no vietējā elektropreču veikalā nopērkamajām atmiņas kartēm. 2,5 collu standarta „disks”, kura cena ir vien 91 ASV dolārs, ir aprīkots ar SATA2 un enerģijas pieslēgvietām, savukārt tā sānos ir sešas Secure Digital ligzdas, kurās ievietot teju jebkuru SD atmiņas karti.

[img]/images/upload/hirasawa01.jpg[/img]
ASV šobrīd 8 GB ietilpīgas SDHC kartes cena ir 24 dolāri par vienību, savukārt 16 GB kartes maksā ap 50 ASV dolāriem (saprotams, izdevīgāka ir 16 GB karte). Tātad, 48 GB diska „izveide” izmaksā 241 ASV dolāru, savukārt 96 GB – 396 dolārus. OCZ piedāvājumā lētākais SSD disks maksā 240 dolārus un tā ietilpība ir 64 GB, taču par 440 ASV dolāriem iespējams iegādāties 128 GB modeli; pie tam, paša „ķīmiķoķais” risinājums nebūt nav ātrāks par OCZ Core Series. Tātad vēlreiz – kāda bija jēga no šī produkta? Vai tiešām kāds foto entuziasts to pirks, lai ātri ielādētu fotogrāfijas datorā?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us