Spiegu spēlītes

Pirms kāda laika [url=http://datuve/raksts/803/Printeris,_kas_izseko] tika rakstīts[/url] par slepeniem marķējumiem dažu lāzerprinteru drukātajās lapās. Pēc [url=http://www.eff.org/]EFF[/url] domām, pastāvēja vienošanās starp [url=http://www.ustreas.gov/usss/index.shtml]ASV Slepeno Dienestu[/url] un dažiem lāzerprinteru ražotājiem par printeru „iezīmēšanu”, lai vieglāk varētu identificēt viltotājus un citus ļaunus ļautiņus, kuri mūsdienu tehnoloģijas izmantotu savtīgiem nolūkiem. Šī iezīmēšana izpaudās niecīgu dzeltenu punktu klātbūtnē izdrukās. Punkti uz lapām tika drukāti pēc noteiktas shēmas un saturēja slepenu, jeb pareizāk teikt – neatšifrētu informāciju.

„Tagad mēs zinām, ka šī informācija satur datumu un laiku, kad izdrukāts dokuments un printera sērijas numuru,” paziņoja EFF darbinieks Seth David Schoen.

Jūs varat redzēt punktus uz Xerox, Canon un vēl dažu ražotāju printeros drukātajām izdrukām (pilns saraksts [url=http://www.eff.org/Privacy/printers/list.php]šeit[/url]. Punkti ir dzelteni, mazāki par milimetru diametrā un noteiktā veidā atkārtojas uz katras dokumenta lapas. Lai redzētu slepeno rakstu, nepieciešama zila gaisma un palielināmais stikls vai mikroskops (sīkāk par procedūru [url=http://www.eff.org/Privacy/printers/docucolor/]te[/url]).

EFF savu projektu uzsāka ar mērķi atšifrēt Xerox DocuColor sērijas printeru izdrukas. EFF darbinieki Schoen un Lee, brīvprātīgie Patrick Murphy un Joel Alven apskatīja pārbaudes lapu izdrukas (logos ir tāda fīča – print test page), kuras tika iesūtītas EFF, salīdzinot un atzīmējot līdzības un atšķirības šo punktu izvietojuma shēmās. Domājams, ka arī citu ražotāju printeri satur tāda paša veida kodu. Variet atšifrēt savās izdrukās esošo kodu, izmantojot EFF [url=http://www.eff.org/Privacy/printers/docucolor/index.php#program]programmu [/url].

Xerox iepriekš paziņoja, ka šie punkti paredzēti tikai valdības vajadzībām, taču norādīja, ka informāciju spēj atšifrēt tikai slepenais dienests. Tas savukārt saka, ka šī informācija tiek izmantota, lai atklātu dažādus kriminālnoziegumus. Jebkurā gadījumā tur – pie viņiem pašlaik nav neviena likuma, kas novērstu iespējas šo informāciju izmantot ļaunprātīgi.
Nobeigumā rodas loģisks jautājums – cik tālu valdību slepenie dienesti var aiziet šajā jomā un kas notiek pie mums?

Raksta avots: [url=http://www.eff.org/news/archives/2005_10.php#004063]eff.org[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us