Spēles Spore nelegālās lejupielādes apjomi sasniedz filmu zagšanas rādītājus

Ierasts, ka datorspēļu lejupielāžu skaits ne tuvu nav tāds, kāds tas ir filmām. Taču Electronic Arts (EA) ražotā spēle Spore ir ļoti tuvu vidusmēra rādītājiem par filmu pirātismu. Saskaņā ar TorrentFreak teikto, Spore kopš septembra lejupielādēts vairāk nekā 1,7 miljonus reižu, kas ir neoficiāls rekords kādai datorspēlei.

Tikai desmit dienas pēc spēles debijas, to interneta vidē ieguvuši bija jau 500 tūkstoši gribētāju. Electronic Arts gan šo skaitli apšauba, jo Spore diskā iekļauts daudz diskutētais SecuROM DRM aizsardzības režīms. EA uzskata, ka internetā nokļuvušās spēles nav pilnībā nokopētas, ka tām ir caurumi un pat vīrusi. Tīklu administratori piezīmē, ka kļūdains ir tikai viens procents no kopijām un tas statistikā nav iekļauts.

[img]/images/upload/piracy-is-a-crime.jpg[/img]
Otra populārākā nelegāli iegūtā spēle 2008.gadā ir 2004.gada septembrī prezentētā Sims 2 ar 1,15 miljoniem lejupielāžu. Interesanti, ka to radījis Spore idejas tēvs Vils Raits (Will Wright).

Saraksta turpinājumā atrodamas attiecīgi, Assassins Creed (1,07 miljoni lejupielāžu), Crysis (940 tūkstoši) un Command & Conquer 3 (860 tūkstoši).

[img]/images/upload/tfgames.jpg[/img]
Kā ziņo TorrentFreak, visvairāk piratētā flma šogad varētu būt Dark Knight, pārspējot tādus kases grāvējus kā Iron Man, The Incredible Hulk un Transformers. Tiesa, pagaidām nav noteikts precīzs lejupielāžu skaits, jo filmām ir neskaitāmas versijas, valodas un izdevēju grupas.

[img]/images/upload/spore2.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us