Spēlēm ar DVD vairs nepietiek

Videospēļu izstrādātāji sāk bažīties – ar DVD diskiem var nebūt pietiekami jaunāko spēļu ierakstīšanai. Džons Karmaks (John Carmack), idSoftware prezidents kādā intervijā skaidrojis, ka viņu gaidāmā spēle Rage uz Xbox 360 spēļu konsoles neizskatīsies pietiekami labi. Iemesls tam ir konsolē iebūvētais DVD atskaņotājs – šī standarta diskos (pat divslāņu versijās) nav iespējams ievietot idSoftware iecerēto spēli tādā kvalitātē, kā, piemēram, Blu-Ray matricā.

Spēle, kurai lielāko instalēšanas failu daļu sastāda tekstūras un citi attēlošanai nepieciešami dati, gan PlayStation 3, gan datora platformai tiks piedāvāta 25 GB Blu-Ray versijā, taču lielākās problēmas ir tieši ar Microsoft konsoli. Tai, kā saprotams, ir tikai DVD lasītājs, dalīta operatīvā atmiņa un ne pārāk ietilpīgs standarta cietais disks. Šobrīd viens no alternatīvajiem Xbox 360 problēmas scenārijiem ir spēli piedāvāt trijos divslāņu diskos – tajos kopā pieejamie aptuveni 24 GB ir ļoti tuvu Blu-Ray piedāvātajai ietilpībai, tādējādi varētu nebūt nepieciešams dramatiski mazināt spēles kvalitāti.

[img]/images/upload/ndl2_lg.jpg[/img]
Dž.Karmaks skaidro, ka šādā gadījumā gan būs nepieciešamas vairākas izmaiņas Xbox 360 iekšienē, lai ierīce saprastu un „sagremotu” tik apjomīgu spēli. Taču pat šādā gadījumā spēles baudīšanu varētu traucēt neliela attēla izsmērēšanās vairākās tehniski sarežģītās vietās.

Jāpiezīmē, ka datoru lietotājiem Rage būs iespējams iegādāties arī DVD versijā, jo datoriem paredzētu Blu-Ray atskaņotāju pirkšana tikai pamazām sāk uzņemt apgriezienus. Pagaidām joprojām nav skaidrs kad minētās videospēles izstrāde varētu nonākt finiša taisnē un veikalos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us