Spānijas valdība noraidījusi grozījumus, kas vērsti uz cīņu pret failu apmainītājiem

Spānijā parlamenta apakšpalāta noraidījusi grozījumus „Likumā par ekonomikas stabilitāti”. Šis nevainīgais grozījums deva valdībai tiesības bloķēt vai atslēgt resursus, kuri satur pirātisku saturu, vai pat atsauces uz to.

Skaidrs, ja šādi grozījumi tiktu pieņemti, tad likumdevēji ātri atslēgtu torentu trakerus ar pārējiem failu apmainītājiem. Principā, „autortiesību likuma pārkāpuma” jēdzienam atbilst gandrīz 80% visu online resursu.

Visdrīzāk, uzskata daži eksperti, liela ietekme šādai cīņas ar pirātismu aktivizācijai ir amerikāņu tiesību īpašnieku lobijs. Bet pašlaik šī lobija ietekme ir kļuvusi vājāka. Vismaz Spānijas likumdevēji spēja noraidīt grozījumus, kas varētu kļūt par precedentu pārējām valstīm.

[img]http://datuve/images/upload/20101229010349.jpg[/img]

Ir vērts atzīmēt, ka Spānija nekad īpaši nav tiekusies sodīt failu apmainītāju lietotājus vai īpašniekus. Šogad viena no Spānijas tiesām uztaisīja interesantu spriedumu, kur runa ir par to, ka failu apmainītājs nav pretrunā ar valsts likumiem, ja web meistars netiecas izmantot savu resursu komerciālos nolūkos. Kopumā, Spānijā likumdevēji varēja nostāties pret tiesību īpašniekiem, un tagad pārējām valstīm vajadzētu mācīties no Spānijas.

Loģiski, ka grozījuma noraidīšana izraisīja līksmi failu apmainītāju piekritēju nometnē, un nepatiku pretinieku nometnē, tomēr gan pirmie, gan otrie pieprasa Spānijas kultūras ministra atlaišanu. Tieši viņa vadībā tika izstrādāti šie grozījumi.

Kā avots izmantota TorrentFreak.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us