Sony vairs neražos disketes

Diskete, kuru jau neizmanto lielākā daļa datoru lietotāju, ir nonākusi vēl lielākās izmiršanas briesmās pēc kompānijas Sony paziņojuma par diskešu ražošanas izbeigšanu. Sony, kas ir viena no kompānijām, kas Japānā vēl joprojām pārdod disketes, sarūkošā pieprasījuma dēļ, izbeigs diskešu pārdošanu 2011. gada martā.

Pagājušajā gadā Japānā pārdeva aptuveni 12 miljonus diskešu, no kurām 70% bija Sony ražotās. Vienas diskešu desmitpakas cena Tokijas centrālajā elektronikas veikalā ir 570 Japānas jēnas jeb 6 ASV dolāri. Sony apgalvo, ka liela daļa diskešu izmantotāju ir novecojušas tehnikas lietotāji izglītības un zinātnes sektoros.

[img]http://datuve/images/upload/20100426163348.jpg[/img]
Visaugstākais pieprasījums pēc disketēm bija divdesmitā gadsimta deviņdesmito gadu vidū, kad vispopulārākais tās veids bija 1,44Mb ietilpības diskete. Tomēr pieprasījums pamazām kritās deviņdesmito gadu beigās, kad tirgū parādījās daudz ietilpīgākais CD-R formāta datu nesējs. Salīdzinot ar nelielo disketes ietilpību (1,44 MB), CD-R diska ietilpība ir sākot ar 650 MB, kas paver plašākas iespējas tā lietotājam. Turklāt, pēdējo gadu laikā, arī USB zibatmiņas ir kļuvušas īpaši populāras, ja ir nepieciešams pārvietot datus no viena datora uz citu.

Lai vēl precīzāk parādītu diskešu trūkumus, ir aprēķināts, ka minētajos 12 miljonos diskešu, kuras pārdeva Japānā pagājušajā gadā, kopā ietilpst aptuveni 17GB datu, ar ko pat nepietiek, lai pilnībā piepildītu viena Blu-ray disku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us