Sony strādā pie 12 megapikseļu tālruņa fotokameras sensora izstrādes

Sony oficiāli apstiprinājuši, ka norit darbs pie pasaulē kvalitatīvākā 1/2,5” CMOS foto sensora ar 12,25 megapikseļu izšķirtspēju, ziņo portāls DP Review. IMX060PQ sensors „Eximor” būs pieejams ar integrētu F2.8 28mm optiku un automātisko fokusēšanās sistēmu, kas ir visnotaļ kompleksa sistēma, ja salīdzina ar pašreiz aktuālajiem tālruņiem.

Tāpat Sony atklājuši, ka tiek strādāts pie IMX046PQ (8,11mpix, 1/3,2” CMOS) un IMX045PQ (5,15mpix CMOS) sensoriem. Šādi produkti iegūti, pateicoties vairākiem jauniem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas teorētiski ļaus uzlabot arī attēla kvalitāti. Jāpiezīmē, ka Sony sola piedāvāt 10 kadru sekundē (ar 12,25mpix) un 15 kadru sekundē (ar 8,11mpix) ātru fotografēšanas režīmu.

[img]/images/upload/sony_telephone_cmos1.jpg[/img]
Preses relīzē teikts, ka „sensori izstrādāti, lai piepildītu nemitīgi augošo nepieciešamību pēc labākas attēla kvalitātes mobilajos tālruņos”. Pat ar visu lēcu un fokusēšanās sistēmu, moduļi šobrīd ir pasaulē mazākās ierīces savā klasē.

[img]/images/upload/sony_telephone_cmos2.jpg[/img]
Pēdējos gados īpaši augusi patērētāju vēlme iegūt savā īpašumā tālruni ar labu fotokameru. Tajā pat laikā ražotājiem jāmāk saglabāt ierīces izmēri mazi un nevienam netraucējoši, kas arī ir grūtākais foto matricu ražotāju uzdevums.

Eksperti gan lēš, ka, lai arī vēl ir iespējams samazināt matricas izmērus, lēcas dēļ kvalitatīvu bildi iegūt būs daudz grūtāk – tā vienkārši nelaidīs cauri nepieciešamo gaismas daudzumu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us