Sony priecīgi par Apple iPad sacelto ažiotāžu

Trešdien Apple oficiāli prezentēja baumām apvīto un ilgi gaidīto planšetdatoru iPad. Jaunā ierīce, kas būtībā ir palielināts iPhone/iPod Touch, iespējams pelnīs uz šo mazāko Apple preču popularitātes rēķina, aizpildot to pašu nišu, kurā ietilpst netbook’i un [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Ultra-Mobile_PC]UMPC[/url]. Apple fani uzskata, ka šī ierīce varētu būt drauds e-grāmatu lasītājiem Amazon Kindle un Sony Pocket Reader. Ja tā tiešām ir, šo konkurentu uzvedība šķiet neparasti vienaldzīga. Sony, kurš ar iPad konkurē divās jomās – ar e-lasītājiem un spēļu ierīci (PSP Go), uzskata, ka pat varētu gūt labumu no iPad parādīšanās.

[img]http://datuve/images/upload/20100130161817.jpg[/img]
Sony Digital Reading nodaļas prezidents Stīvs Heibers ([i]Steve Haber[/i]) stāsta: „Digitālo grāmatu biznesam tikai nāk par labu tas, ka parādījusies vēl viena ierīce, kuras funkciju klāstā ietilpst šo grāmatu lasīšana. Šādām ierīcēm būs galvenā loma pārejā no drukātajām uz digitālajām grāmatām. Sony koncentrējas uz šādu ierīču izstrādi un tic, ka digitālo grāmatu pārdošanas apjomi pārsniegs pārdoto drukāto izdevumu skaitu piecu gadu laikā vai pat ātrāk.”

Drukāto izdevumu nāves paredzēšana gan varētu būt pārdrošs solis, taču tas nav nekas jauns – Amazon un Sony par to runā jau krietnu laiku. Interesantākais gan ir tas, ka Sony patiešām uzskata, ka palielinātā interese par planšetdatoriem un digitālajām grāmatām, kas apņēmusi Apple ražojumus, tikai palīdzēs Sony pārdošanas apjomu uzlabošanai. Sony noteikti ir kāda sajēga par digitālo grāmatu biznesu, jo uzņēmums šajā jomā ir otrais aiz Amazon.

Turklāt Sony ir kāda priekšrocība pār konkurentu Apple – vienkāršāki ierīču nosaukumi, par kuriem cilvēki neņirgājas. Kopš iPad parādīšanās, tā nosaukums izpelnījies ne visai labu kritiku, jo cilvēki uzskata, ka tas atgādina kādu sieviešu higiēnas preču nosaukumu.

[img]http://datuve/images/upload/20100130161843.jpg[/img]

[url=http://www.dailytech.com/Public+Mocks+Apple+iPad+but+Sony+EBook+President+Praises+the+Device/article17545.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us