Sony plāno iesaistīties planšetdatoru tirgū

Tas patiesībā bija tikai laika jautājums. Pirms pāris gadiem planšetdatori parādījās un „izmira”, taču jau kopš CES 2010 izstādes varēja saprast, ka tie ir atgriezušies. Apple iPad ir pirmais planšetdators, kas paceļ šo tirgu nākamajā līmenī, un tādi uzņēmumi, kā Nvidia, Asus un Dell arī vēlas tajā iesaistīties. Datuvē jau tika rakstīts par to, ka iPad parādīšanās [url=http://datuve/raksts/3215/Sony_priecigi_par_Apple_iPad_sacelto_aziotazu/]iepriecināja Sony[/url], taču iespējams abi uzņēmumi drīz būs konkurenti planšetdatoru tirgū, jo arī Sony plāno tajā iesaistīties.

Uzņēmuma konferencē, kas norisinājās Tokijā, Sony izpilddirektors Nobujuki Oneda ([i]Nobuyuki Oneda[/i]) ieminējās, ka uzņēmums vēlas iesaistīties šajā lauciņā, taču atzina, ka Sony, salīdzinājumā ar citiem tā potenciālajiem dalībniekiem, ir krietni aizkavējušies. Patiesībā Sony diez vai domāja par šādas ierīces izveidošanu pirms konkurenti uzsāka to veidošanu. Oneda stāsta: „Iesaistīšanā šajā tirgū mūs ļoti interesē. Mēs esam pārliecināti, ka mūsu uzņēmumam ir nepieciešamās prasmes, lai radītu šādu produktu. Laika ziņā mēs esam nedaudz iekavējuši, taču neraugoties uz to, mēs vēlamies aktīvi piedalīties.”

[img]http://datuve/images/upload/20100208125708.jpg[/img]
Nevarētu teikt, ka Sony šis tirgus ir pilnīgi svešs. Uzņēmums jau ir iesaistījies e-grāmatu lasīšanas ierīču tirgū, un savā ziņā planšetdators ir tām līdzīgs (protams, ar dažādiem uzlabojumiem). CES izstādē Sony prezentēja attēlā redzamo Dash Internet Viewer ierīci. Sony ir iespaidīgs vārds – vārds, kas ir pietiekami liels, lai pārliecinātu pat skeptiķus, ka planšetdatori ir atgriezušies.

Neskaidrākā lieta patiesībā ir programmatūra. Windows 7 atbalsta skārienjutīgo saskarsni, taču nevarētu teikt, ka tas darbotos īpaši labi. Vai Sony izvēlēsies pielāgot Windows, lai piedāvātu skārieniem draudzīgāku saskarsni? To rādīs laiks, un diemžēl Sony vēl nav paziņojuši, kad grasās laist klajā savu planšetdatoru.

[url=http://hothardware.com/News/Sony-Interested-In-Entering-Tablet-PC-Space-Taking-On-Apple/]HotHardware[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us