Sony maina domas par Cell

Ziemassvētku brīvdienu laikā sākušās baumas, ka Sony plāno atteikties no Cell, lai to aizstātu ar kaut ko no Intel. Vairāki ziņu saiti ievākuši informāciju par to, ka Sony ir zaudējis drosmi ar Cell un grib pāriet uz Intel daudzkodolu procesoru nākamās paaudzes konsolei.

Šis gājiens daudzus atstājis neizpratnē. Cell joprojām ir labs procesors ar vairākām priekšrocībām veiktspējā, kura uzticamība novērojama arī vairākos DIY superdatoros.

Bet Sony acīmredzot vaino Cell pie tā, ka grūti atrast izstrādātājus, kas uzrakstītu tam labu kodu. Vairākumam ir iemaņas darbā ar uz Intel balstītiem procesoriem, un spēļu izstrādātāji nav pārāk dedzīgi koncentrēties uz Cell, kas tāds ir vienīgais. Interesanti, ka ar tādu pašu lēmumu kāds cits nāca klajā pirms diviem gadiem. Apple „mesija” Stīvs Džobs redzēja, kas notiek ar Cell un atteicās no tā par labu Intel daudzkodolu procesoram.

Ar PS3 Sony piedzīvoja vilšanos. Tikai pēc vairākiem tirgū pavadītiem gadiem tas beidzot sāk atpelnīt izstrādes izmaksas. Pie neveiksmēm visvienkāršāk būtu vainot Cell, tiesa gan, dažādi avoti ziņo, ka pats procesors nekad nav bijusi īstā problēma.

Kad PS3 tika izlaists, valdīja vērā ņemams optimisms, ka tā būs pasaules vadošā spēļu konsole. Ja PS3 būtu sasniedzis tādus pašus pārdošanas apjomos, kā, piemēram, Wii, Cell būtu kļuvis par standartu spēļu konsolēm. Izstrādātāju netrūktu, jo ikviens gribētu rakstīt kodu vadošajai konsolei. Diemžēl Sony padarīja PS3 pārāk dārgu un tā vietu ieņēma citas, lētākas konsoles.

Ja Sony atteiksies no Cell, tā būs atzīšanās, ka PlayStation ir jāsacenšas ar citām konsolēm pie vienādiem nosacījumiem. Sony vairs nevar atļauties izcelties un uzticēties neierastām tehnoloģijām.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us