Sony Ericsson atsakās no Symbian

Kompānija Sony Ericsson kļuva par pēdējo no lielākajiem mobilo telefonu ražotājiem, kurš atteicās no Symbian operētājsistēmas.

«Pašlaik mēs neattīstīsim nekādus produktus Symbian Fonda standartu vai operētājsistēmas ietvaros», – paziņoja Sony Ericsson pārstāvis Aldo Liguori (Aldo Liguori). Kaut arī kompānija turpinās savu dalību Fondā, tā atbalstīs Android atklāto mobilo platformu, kura ātri kļūst populāra visā pasaulē.

Nokia paliek par lielāko mobilo telefonu ražotāju, tomēr tirgus daļa, kura pieder kompānijai, strauji samazinās. Viens no iemesliem ir Android, kas pēc gada rezultātiem var ieņemt otro vietu viedtelefonu operētājsistēmu popularitātes reitingā. 2008.gadā savas mobilās operētājsistēmas virzīšanai Nokia organizēja Symbian Fondu, par kura dalībniekiem kļuva vadošie ražotāji, tai skaitā Sony Ericsson, Motorola un Samsung Electronics, ka arī čipu ražotāji un programmnodrošinājuma izstrādātāji. Tomēr Samsung diezgan ātri pārgāja no Symbian uz Android (papildinājumā savai operētājsistēmai Bada), un tūliņ pēc tam uz Android pārgāja arī Motorola.

[img]http://datuve/images/upload/20100928115456.jpg[/img]

Kaut arī Android pieauguma tempi ir augsti, un tā jau ir gatava apsteigt BlackBerry un iOS, līdz Symbian tai vēl ir tālu – Nokia telefonu daļa tirgū pārsniedz 40%. Tomēr situācija ļoti ātri mainīsies un jau 2012.gadā Android-viedtelefoni varētu pārspēt Nokia pārdošanas ziņā, bet 2015.gadā ierīču uz Android bāzes lietotāju skaits varētu sasniegt pusmiljardu cilvēku.

Kā avots izmantotas GigaOM, Computer Sweden un The Register.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us