Sony: Blu-Ray ir pēdējais optisko disku standarts

Šobrīd pa slavas kāpnēm ejošais Blu-Ray standarts visticamāk būs pēdējais disku formāts, kurā tiks izmantotas optiskās nolasīšanas tehnoloģijas – uzskata Sony pārstāvji. Tas gan nenozīmē, ka tuvākajos gados izzudīs datu fiziska pārnešana, tā vienkārši mainīs savu atrašanās vietu ceļā – vai tā būs zibatmiņa vai kāds pavisam jauns formāts. Iespējams, arī Blu-Ray vēl ilgāku laiku tiks uzlabots un saglabās dzīvotspēju.

Sony pārstāvis no mājas video struktūrvienības skaidro: „Blu-Ray ir pēdējais optisko disku standarts, mums nav mazāka lāzera. Nākotnē, ja tiks izmantots fizisks datu nesējs, tas mainīsies, un tas neizskatīsies pēc optiskā diska. Es nezinu kādu tehnoloģiju gan mēs lietosim nākotnē, taču skaidrs, ka lāzeru un optisko disku nozarē jauni standarti netiks veidoti.”

[img]/images/upload/bluray1.jpg[/img]
Svarīgi, ka šobrīd Blu-Ray nodrošina vairāk nekā nepieciešams. Modernajā standartā iespējams ietilpināt līdz 50 GB datu, kas ļauj bez problēmām ierakstīt FullHD filmas un dažādas to papildu iespējas. Saprotams, brīdī, kad patērētāji sāks pieprasīt t.s. Super Hi-Vision tehnoloģiju (7680×4320 punkti, nepieciešama 180-600 Mb/s ātra datu pārraide), Blu-Ray slavas laiks būs iztecējis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us