Sony atzīst mp3

Vakar kompānija [b]Sony[/b] apstiprināja informāciju, ka jaunajos Sony portatīvajos mūzikas atskaņotājos būs ispēja klausīties mp3 mūzikas failus. Šis lēmums ir kardināls pagrieziens visas kompānijas politikā. Līdz šim visi Sony mūzikas atskaņotāji uzturēja tikai [b]ATRAC[/b] mūzikas formātu. Ja lietotājs vēlējās atskaņot kādu skaņdarbu, kas nebija ATRAC formātā, tad viņam nācās konvertēt to uz ATRAC ar Sony izstrādātu ptogrammatūru (šis process bija diezgan lēns un neparocīgs). Tas bieži izsauca negatīvu attieksmi no lietotāju puses, tā kā daudzi no mums savu iecienīto mūziku saglabā daudz izplatītākā formātā – mp3.
Sony speciālisti apzinājās šo trūkumu, bet tā kā [b]Sony records[/b], kas nodarbojās ar skaņdarbu ierakstīšanu pelna visai ievērojami, tādēļ arī tika izstrādāts formāts ATRAC, kas bija paredzēts kā līdzeklis cīņai pret mūzikas pirātismu, un tieši mp3 pēc viņu uzskatiem ir lielā pirātisma cēlonis.
Sony tomēr neatteiksies no ATRAC, jo uzskata šo formātu par labāko komerciāliem mērķiem. Mp3 failus pirmie uzturēšot Sony Flash-atskaņotāji. Vēl nav zināmi šo atskaņotāju tehniskie raksturojumi. Ja šis Sony solis izrādīsies veiksmīgs, tad jau pavisa drīz mp3 uzturēs arī tā sauktie “Walkman”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us